Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

shopping-bag 0
Produktów : 0
Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Zrobiliśmy swoje

Wygrana za trzy punkty i utrzymane miejsce nr 2 na koniec sezonu. To najważniejsze informacje po sobotnim zwycięstwie siatkarzy Gwardii Wrocław na Juve Wakmet SOS Głuchołazy. Zespół trenera Piotra Lebiody dowiózł to, na co zapracował sobie na przestrzeni całej rundy zasadniczej. MVP spotkania z Juve Wakmet został wybrany Mateusz Śnieżek. A w play-off zagramy z MKS Olavią Oława.

Przyjezdni z Głuchołazów walczyli – ale gospodarze pokazali swoją wyższość (fot. A. Niewolińska)

Scenariusz sobotniego spotkania ułożył się po myśli gospodarzy. Mimo niesprzyjającej pogody, nagłego ataku zimy, w hali przy Krupniczej pojawiło się sporo sympatyków siatkówki. Wyjątkowo głośna była grupa naszych kibiców z Kamieńca Wrocławskiego, którzy nie dość, że mieli przygotowane specjalne atrybuty prawdziwego fana, to dodatkowo szybko dostosowali się do słów Daniela Pastuszki, spikera zawodów, m.in. głośno odliczając zagrania naszych siatkarzy. Mając taki głośny sektor, reszta na trybunach dołączała się, tworząc dobrą atmosferę wokół boiska. Do tego nie zabrakło występu Cheerleaders Adacemy, które uatrakcyjniły przerwy pomiędzy setami – a tanecznie swoje dorzuciły również na sam koniec sobotniego spotkania.

Głośna ekipa z Kamieńca Wrocławskiego miała sporą frajdę, mianowicie na koniec mogli sobie zrobić zdjęcie z zespołem, któremu głośno kibicowali (fot. A. Twardowska)

Jeden z występów Cheerleaders Academy (fot. A. Twardowska)

Pod względem liczb, w naszej drużynie nie było zdecydowanego lidera. Najwięcej punktów zdobył Roman Nawrocki, dokładając 9 oczek do dorobku drużyny, chociaż grał tylko na przestrzeni dwóch setów. Statuetkę MVP zdobył za to Mateusz Śnieżek, który na koncie miał 6 punktów –  z czego aż 3 za sprawą skutecznej zagrywki. Dobrze radził sobie również w przyjęciu, nagroda zatem zasłużona. Po drugiej stronie siatki najlepiej radził sobie nasz były siatkarz, Krzysztof Mazur. Przyjmujący Juve Wakmet SOS zdobył 8 punktów. Najważniejszy moment spotkania? Odwrócenie losów trzeciego seta. Po dwóch pierwszy partiach, wygranych bardzo pewnie, w ostatniej odsłonie mieliśmy swój słabszy moment. Goście przestali popełniać proste błędy, my za to oddaliśmy 10 punktów (na 22 zdobyte przez Juve Wakmet) po własnych błędach. Na szczęście w odpowiednim momencie siatkarze Gwardii odwrócili rezultat i domknęli spotkanie. Dzięki czemu nie musieliśmy się oglądać na wynik meczu SPS Chrobrego Głogów z liderem z Międzyrzecza.

Zgodnie z przewidywaniami, głogowianie nie odpuścili i do końca walczyli o drugie miejsce. Paradoksalnie, mimo dwóch porażek z tym przeciwnikiem w rundzie zasadniczej, na mecie skończyliśmy wyżej od SPS Chrobrego. Gwardziści po zakończeniu rundy zasadniczej nie mają dużo czasu na regenerację. Wyniki 22 kolejki poukładały się tak, że o miejsce w II rundzie play-off zagramy z MKS Olavią Oława. Rywalem, którego odprawiliśmy dwukrotnie za trzy punkty – u siebie 3:0 – i nie tak dawno, na wyjeździe, w czterech setach. Po oławskiej stronie jest kilku naszych byłych siatkarzy, generalnie, to najbliższy z możliwych wyjazdów, więc będzie gorąco. My jednak spokojnie robimy swoje. Teraz trzeba bowiem przełożyć dobrą rundę zasadniczą na te decydujące momenty w sezonie. Play-off rządzi się swoimi prawami, udowodniliśmy to… my sami, w poprzednim rozdaniu ogrywając liderujący zespół z Nowej Soli. Teraz to GWR jest na fali wznoszącej, przynajmniej w kwestii wyników, dlatego liczymy na kolejny sukces.

Mateusz Śnieżek w ostatnich tygodniach prezentuje się solidnie (fot. A. Niewolińska)

Debiut w seniorach GWR zaliczył Kacper Jarzyński (nr 15), młody rozgrywający z zespołu finalistów MP juniorów (fot. A. Twardowska)

KS GWARDIA WROCŁAW – JUVE WAKMET SOS GŁUCHOŁAZY 3:0 (20, 16, 22)
Gwardia: 
Jutrzenka (7), Jasnos (6), Nawrocki (9), Sternik (6), Obrempalski (3), Jajor (5), Biela (libero) i Lebioda (libero) oraz Śnieżek (6, MVP), Cierniak (3), Polus (4), Fijałka, Jarzyński.

W pozostałych meczach 22. kolejki:
KS Bielawianka Bester Bielawa – AZS UZ Zielona Góra 3:1 (22, 21, -21, 23)
MKST Astra Nowa Sól – BTS Elektros Bolesławiec 3:2 (-21, -25, 21, 19, 11)
SPS Chrobry Głogów – GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz 3:2 (-30, 20, 19, -25, 10)
Pauzowały: MKS Olavia Oława i WKS Sobieski Arena Żagań.

Końcowa klasyfikacja grupy IV

Pary I rundy play-off:
BTS Elektros Bolesławiec – GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz
MKS Olavia Oława – KS Gwardia Wrocław
KS Bielawianka Bester Bielawa – SPS Chrobry Głogów
MKST Astra Nowa Sól – WKS Sobieski Arena Żagań

W I rundzie play-off gra się do dwóch zwycięstw. I termin to 24.03, zaczynamy na terenie niżej sklasyfikowanej drużyny po rundzie zasadniczej. Kolejne terminy to 7 i ew. 8 kwietnia (w przypadku siatkarzy GWR mecz/e we Wrocławiu).

Play-out (do trzech wygranych):
AZS UZ Zielona Góra – Juve Wakmet SOS Głuchołazy