Gwardia Wrocław

Oficjalny serwis internetowy

Do Wrocławia przyjedzie beniaminek z Żarowa

Zwycięstwo – cel nadrzędny

W sobotę po raz piąty zagramy w roli gospodarza w tym sezonie. Póki co nie możemy mówić, że nasze boisko jest atutem, na koncie mamy bowiem cztery porażki. Czas zatem na przełamanie, po drugiej stronie siatki stanie tym razem beniaminek – UKS Volley Żarów.

Nasi kibice dobrze pamiętają poprzednie ligowe spotkania w wydaniu gwardzistów. Ostatnio do Wrocławia przyjechał drugi z beniaminków BTS Elektros Bolesławiec, następnie lepiej znana drużyna MKS Olavii Oława. Z obu spotkań wyciągnęliśmy tylko jednego seta (1:3 z Bolesławcem), trudno zatem o zachwyty i dobry nastrój. Mimo kiepskiej sytuacji w tabeli ciągle liczymy na mecz, który da nam przełamanie we własnej hali. To tutaj powinniśmy bowiem gromadzić najwięcej punktów. W końcu w poprzednich latach przyjazd do hali przy Krupniczej był dla przeciwników sporym wyzwaniem.

a67a3374

Nasz przyjmujący Mateusz Demcio w poprzednim sezonie pomógł drużynie z Żarowa wejść do II ligi

Pierwotnie sobotni mecz mieliśmy rozegrać na wyjeździe, ostatecznie na prośbę klubu z Żarowa, w pierwszej rundzie zmierzymy się z tym rywalem u siebie. Przeciwnik także nie może mówić o dobrym rozpoczęciu rozgrywek, zespół zbiera póki co doświadczenie na drugoligowym polu. Jak na razie UKS Volley ugrał tylko jednego seta, urywając partię OFM Bielawiance Bester Bielawa w 5. serii spotkań. Patrząc na tabelę, w sobotę zmierzą się drużyny – ostatnia z przedostatnią. Być może ta statystyka nie jest specjalnie kuszącym wabikiem, zapewniamy jednak, walki nie zabraknie. Po drugiej stronie siatki zobaczymy dwóch byłych gwardzistów, atakującego Pawła Lewandowskiego i przyjmującego Karola Gresia. O motywację tych siatkarzy możemy być spokojni. Liczymy jednak, że to gwardziści pokażą charakter i pierwsze punkty – najlepiej trzy – powędrują na konto Gwardii.

Co ciekawe, awansem rozegrano już jedno spotkanie 7. kolejki. W środę AZS UAM Poznań przegrał u siebie z MKST Astrą Nowa Sól 1:3 (22, -16, -19, -21).

GWARDIA WROCŁAW – UKS VOLLEY ŻARÓW

Kiedy? Sobota, 12.11, g. 18:00

Gdzie? Hala sportowa Gwardii przy ul. Krupniczej 15 we Wrocławiu

Ile? Wstęp wolny