Kwota : 0.00
Koszyk Zamów/Zapłać

Remis w rywalizacji Sobieskiego z Gwardią

Zwycięzca bierze wszystko

Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – i to się potwierdziło. W sobotę na własnym terenie WKS Sobieski Żagań odrobił straty z Wrocławia i wyrównał stan rywalizacji w II rundzie play-off na 1:1. „Wojskowi” wygrali z GWR w takim samym stosunku – jak my przed tygodniem. O tym, kto znajdzie się w turnieju półfinałowym o awans do I ligi, zadecyduje spotkanie numer trzy. Ono zaplanowane jest na niedzielę, godzinę stosunkowo wczesną, startujemy już o 13. Obie drużyny wiedzą, że teraz nie ma się już gdzie cofnąć. Zwycięzca bierze wszystko.

Sobotni mecz okazał się festiwalem nerwów i błędów, niestety, których po naszej stronie nie zabrakło. Bez wątpienia żal tym większy, że w Żaganiu można było wygrać. Choć oddajmy też zwycięzcom co należne, potrafili wykorzystać to, co wypracowali sobie na przestrzeni meczu. Zaczęliśmy od wygranej do 23. Było nieźle, gra się zazębiała. Dodatkowo trzeba przyznać – ponownie nasi kibice pokazali – że mogą być tym najgłośniejszym sektorem w hali przeciwnika. Do Żagania przyjechał cały autokar fanów GWR, było też kilka osób z „prywatnych” przejazdów, łącznie ok. 50 osób. Za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Wracając do sportowych kwestii, niewiele brakowało, żeby i drugi set padł łupem naszej drużyny. Prowadziliśmy już 19:15 i wydawało się, że mamy mniej więcej pod kontrolą boiskowe wydarzenia. Ostatecznie to było jednak mniej niż więcej, seria mocnych zagrywek WKS Sobieskiego, do tego kilka naszych błędów i zamiast 2:0 zrobiło się 1:1. Trzecia partia bez większej historii, efekt uboczny tego, co widzieliśmy pod koniec seta drugiego. Od rzeczonego 19:15 (w drugiej partii) zrobiło się wówczas 20:22 i gra gospodarzom zaczęła się najzwyczajniej w świecie kleić. Trener Piotr Lebioda dokonał przy niekorzystnym wyniku (w secie trzecim) kilku zmian, szykując zespół pod partię czwartą. Faktycznie, przyniosło to efekt, ponownie – trzeci raz w tym spotkaniu – skończyło się na wyrównanym secie i wyniku 25:23. Niestety, to gospodarze byli górą.

A67A7289

Do wyróżniających się siatkarzy po stronie żagańskiej trzeba zaliczyć grającego z nr 4 Piotra Kramera

Przy remisie 1:1 wiadome jest, że w niedzielę nie będzie już półśrodków po żadnej ze stron. W porównaniu z meczem we Wrocławiu spotkanie zaczęliśmy w ustawieniu z Maciejem Cierniakiem na ataku, który zastąpił Piotra Hernika. „Skoczek” wszedł na boisko w trakcie meczu, „Kolec” spisał się jednak w ogólnym rozrachunku całkiem nieźle. Dodatkowo w sobotnim meczu kontuzji nabawił się kapitan WKS Sobieskiego Piotr Sajdak. Na ile jest to poważny uraz – nie będziemy wyrokować – ale jak pokazuje przykład (choć szkoda, że akurat ten zdrowotny – nie życząc źle nikomu) nasz rywal również ma swoje problemy. Do tego nie ma się co czarować, w niedzielę sporą rolę odegrają nerwy. Dlatego też potrzeba „chłodnej głowy” i poprawy kilku elementów – na co w obu przypadkach nas stać. Skoro w sobotę oddaliśmy chociażby 27 punktów popsutą zagrywką, widać, że są rezerwy. Mając przy okazji w pamięci naszą dobrą grę z ostatnich tygodni w lidze. Kibiców zapraszamy do wyprawy do Żagania, tym razem na własną rękę. Wsparcie mile widziane, obiecujemy walkę. Nie po to tak walczyliśmy w poprzednich spotkaniach, żeby teraz poddać się tak po prostu.

II runda play-off (2. mecz)
WKS Sobieski Żagań – GWR 3:1 (23, -23, 16, 23)
Gwardia:
Cierniak, Szymankiewicz, Nawrocki, Zwiech, Intrys, Sternik, Biela (libero) i Lebioda (libero) oraz Kaczmarek, Wesołowski, Rugieł, Fijałka, Hernik.

Najwięcej punktów dla Gwardii: Cierniak 15, Szymankiewicz 13, Nawrocki 12.

W pozostałych meczach grupy IV (o miejsca 5-8):
OFM Bielawianka Bester Bielawa – AZS UZ Zielona Góra 3:0 (18, 21, 23) – zwycięstwo w rywalizacji OFM Bielawianki
MKST Astra Nowa Sól – MKS Olavia Oława 3:0 (21, 15, 18) – zwycięstwo w rywalizacji MKST Astry

Druga para w walce o miejsca 1-4 – SPS Chrobry Głogów vs AZS UAM Poznań – swoje spotkanie nr 2 (1:0 dla SPS) rozegra w niedzielę (tj. 02.04) o g. 18:00.

WKS SOBIESKI ŻAGAŃ – GWARDIA WROCŁAW (mecz nr 3)

Kiedy? Niedziela, 02.04, g. 13:00