Łukasz Lubaczewski

Łukasz Lubaczewski/ 5

Pięć statuetek MVP na koncie i jeden z najlepiej punktujących siatkarzy w drużynie. Do tego wychowanek klubu, mający za sobą najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Łukasz Lubaczewski zostaje we Wrocławiu! Przyjmujący Gwardii trzeci sezon z rzędu będzie stanowił o sile przyjęcia wrocławskiej drużyny.

Na przestrzeni ostatniej dekady tak właściwie trudno sobie wyobrazić zespół Gwardii bez Łukasza Lubaczewskiego. To wychowanek klubu, wiele lat związany z wrocławską siatkówką, pamiętający mecze jeszcze na poziomie drugoligowym, w legendarnej hali przy ulicy Krupniczej. Po kilku sezonach w Nysie wrócił do Wrocławia, już na pierwszoligowy grunt i jest znaczącą postacią w planach powrotu do PlusLigi.

Leworęczny przyjmujący w sezonie 2019/20 rozegrał 24 mecze, zdobywając 297 punktów. To trzeci najlepszy wynik w drużynie Gwardii, po Krzysztofie Gibku (z którym Lubaczewski najczęściej stanowił duet przyjmujących) i Marcelu Gromadowskim. Warto jednak zaznaczyć, że Lubaczewski stracił kilka tygodni ze względu na kontuzję stawu skokowego, zatem wynik mógł być jeszcze bardziej okazały. W 17 meczach przyjmujący KFC Gwardia kończył spotkania z dwucyfrowym dorobkiem zdobytych punktów. Najlepszy wynik indywidualny, 22 oczka, przypadły na mecz z MCKiS Jaworzno, w Hali Orbita.

Data urodzenia
23.12.1992
Narodowość
Polska
Wzrost
190
Waga
80
Pozycja na boisku
Przyjmujący
Ręka
Leworęczny
Zasięg w ataku
345
Zasięg w bloku
325

galeria zdjęć