AKTUALNOŚCI

Arkadiusz Olczyk kapitanem GWR!

Arkadiusz Olczyk został wybrany kapitanem Gwardii Wrocław na sezon 2019/20. Środkowy wrocławskiej drużyny zdecydowanie wygrał w głosowaniu drużyny oraz sztabu szkoleniowego.

– Bardzo miło mi poinformować, że będę w najbliższym sezonie kapitanem naszej drużyny. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z naszej strony sportowej i pozasportowej. Do zobaczenia w Orbicie! – przyznał z uśmiechem na klubowym Instagramie Olczyk.

Środkowy Gwardii rolę kapitana przejmuje od Macieja Naliwajko, który w letniej przerwie zamienił Wrocław na Kraków, wybierając ofertę AZS AGH. Były przyjmujący Gwardzistów zabrał jednak głos w sprawie wyboru Olczyka, komentując decyzję drużyny na IG.

– Najlepszy z możliwych wyborów ? Wielki gość w szatni i po za nią ? – napisał Naliwajko.

Nowy kapitan wrocławskiej drużyny – środkowy Arkadiusz Olczyk

Olczyk to jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy w drużynie Krzysztofa Janczaka. W 1. Lidze Mężczyzn sięgnął m.in. po złoty medal, broniąc barw Victorii PWSZ Wałbrzych (sezon 2014/15). Co ciekawe, podobnym wyczynem mogą się również pochwalić… Adrian Mihułka oraz trener Janczak.

W poprzednim sezonie Olczyk był jednym z liderów drużyny. Poza wyróżnieniami indywidualnymi (nagrody MVP), środkowy GWR był również wysoko w rankingach ligowych. Olczyk w sezonie 2019/20 był najlepiej blokującym wrocławskiego zespołu. Mierzący 202 cm wzrostu z 66 skutecznymi blokami znalazł się na 7 miejscu spośród wszystkich pierwszoligowców, bez podziału na pozycje. Olczyk zdobył 199 punktów dla wrocławskiej drużyny na przestrzeni całego sezonu.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!