AKTUALNOŚCI

Avia zwycięska we Wrocławiu

Chemeko-System Gwardia Wrocław przegrała z Polskim Cukrem Avią Świdnik 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym meczu TAURON 1.Ligi. W rywalizacji do dwóch zwycięstw wrocławianie przegrywają 0:1. Drugie spotkanie zostało zaplanowane na środę – 13 kwietnia w Świdniku.

Pierwszy set w długich fragmentach był popisem gry gości. Świdniczanie prowadzili grę i wygrali partię do 18. Spora w tym zasługa Mateusza Rećki, który skutecznymi atakami budował przewagę przyjezdnych. Nie do przecenienia był także wkład Kamila Kosiby – MVP spotkania.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Od stanu 14:14 oba zespoły punktowały po sobie, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście. Znów kluczowy okazał się Rećko, który powstrzymał Marco Ferreirę.

Wydawało się, że w trzecim secie Gwardziści złapali swój rytm gry. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha prowadzili już 19:14. Dzięki doskonałej grze Avii doszło do rywalizacji na przewagi. Dobra gra rywali wprowadziła mnóstwo nerwowości w poczynania gospodarzy. Ostatecznie wrocławian pogrzebały dwie akcje: autowy atak Marco Ferreiry i skuteczna próba Mateusza Rećki.

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Polski Cukier Avia Świdnik 0:3 (18:25, 23:25, 26:28) 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!