AKTUALNOŚCI

Bez zwycięstwa w Chełmie. Koniec przygody w Pucharze Polski

W ramach drugiej rundy Pucharu Polski mierzyliśmy się z drugoligową Arką Chełm. Mecz od pierwszych piłek miał wyrównany przebieg, a z obu stron nie brakowało przedłużonych akcji. Ostatecznie po tie-breaku z awansu do kolejnej rundy cieszą się zawodnicy z Chełma, a my kończymy udział w Pucharze Polski.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (2:2), a kilka chwil później asa serwisowego posłał Krzysztof Kubaszka (5:3). Na środku siatki zameldował się Bartłomiej Zawalski (5:4), a po ataku w wykonaniu Kamila Maruszczyka na prowadzenie wyszli Gwardziści (6:7).  W kolejnych fragmentach Gwardziści punkt po punkcie budowali prowadzenie (10:14). Jedną z dłuższych akcji skończył Jan Lesiuk (11:14), który dołożył również punkt z pola zagrywki (13:14). Serię rywali przerwał Paweł Gryc (13:15). Obie drużyny wykorzystywały swoje szanse, jednak prowadzenie pozostawało po naszej stronie boiska (18:23). W końcówce asa serwisowego posłał jeszcze Patryk Szwaradzki (20:23), a o czas poprosił Dawid Murek. Ostatecznie premierową odsłonę zakończył Łukasz Lubaczewski (23:25).

W drugim secie od początku staraliśmy się narzucić swój rytm gry, a kolejne ataki kończył Paweł Gryc (2:5). Gwardziści pewnie wykorzystywali swoje akcje, a także błędy po stronie rywali z Chełma (4:9). Na skrzydle zameldował się Patryk Szwaradzki (6:9). Przy zagrywkach Patryka Szwaradzkiego zespół gospodarzy zaczął odrabiać straty (9:10). Z pola serwisowego punktował także Paweł Gryc (9:12). W kolejnych fragmentach gospodarze wyrównali wynik, a nawet wyszli na minimalne prowadzenie (18:17). Wyższość bloku rywali musiał uznać Kamil Maruszczyk (20:17), a o czas poprosił Dawid Murek. Po wznowieniu gry punktował Jan Lesiuk (21:17). Serię gospodarzy przerwał Mariusz Schamlewski (22:19). Jednak mimo prób nie byliśmy w stanie zatrzymać rywali (25:21).

Trzeci set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia naszej drużyny (0:2), a technicznym atakiem popisał się Kamil Maruszczyk (1:4). Przewaga Gwardzistów utrzymywała się wraz z rozwojem seta, choć kolejne ataki kończył Patryk Szwaradzki (6:8). Zespoły toczyły wyrównany bój, jednak na minimalnym prowadzeniu pozostawali Gwardziści (12:13). Po ataku Patryka Szwaradzkiego na prowadzenie wyszli gospodarze (16:15). Podopieczni trenera Dawida Murka punktowali blokiem (16:17), jednak po raz kolejny Patryk Szwaradzki dał sygnał swojej drużynie do walki o kolejne punkty, co zmusiło naszego szkoleniowca do wykorzystania czasu (19:18). W końcówce zagrywki Kamila Maruszczyka pozwoliły nam na grę blokiem i w konsekwencji wyprowadzenie kontrataków. Po ataku Pawła Gryca zakończyliśmy seta (22:25).

Czwartą odsłonę od dobrych zagrywek rozpoczął Patryk Szwaradzki (2:0), a kolejne punkty dokładał także Jan Lesiuk (4:1). Przewaga gospodarzy utrzymywała się w kolejnych fragmentach, lecz z przechodzącej piłki punktował Bartłomiej Zawalski (6:5). Jednak zagrywki Kacpra Kembdry ponownie wyporowadziły miejscowy zespół na kilka „oczek” prowadzenia (9:5). Cierpliwa gra pozwoliła nam na niwelowanie strat (11:10), lecz po raz kolejny naszych przyjmujących zaskoczył Krzysztof Kubaczka (15:11). Jednak Gwardziści nie zwieszali głów, a przy zagrywkach Leona Drevisaja doprowadzili do remisu (17:17). W końcówce na środku siatki zameldował się Bartłomiej Zawalski (20:20). Wyrównany stan seta utrzymywał się przez dłuższy czas, a o losach tej partii decydowała gra na przewagi, gdzie ostatecznie lepsi okazali się gospodarze (26:24).

Tie-break rozpoczął się od wymiany punktów między zespołami (1:1), lecz z przechodzącej piłki punktował Krzysztof Kubaczka (2:1). W kolejnych fragmentach na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (4:4). Rywale dobrze grali w obronie, budując zaliczkę (7:4). Serię zespołu z Chełma przerwał Paweł Gryc (7:5). Po zmianie stron punktował Mariusz Marcyniak (10:6), a choć z prawej strony atak skończył Michał Godleweski to ostateczni ze zwycięstwa i z awansu cieszyli się zawodnicy CHKS Arki Chełm (15:11).

CHKS Arka Chełm – Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:2 (23:25; 25:21; 22:25; 26:24; 15:11)

Składy zespołów

CHKS Arka Chełm: Mariusz Marcyniak, Jan Lesiuk, Grzegorz Jacznik, Patryk Szwaradzki, Łukasz Łapszyński, Krzysztof Kuwaczka, Rafał Cabaj (libero)

Chemeko-System Gwardia Wrocław: Kamil Maruszczyk, Łukasz Lubaczewski, Bartłomiej Zawalski, Mariusz Schamlewski, Leon Dervisaj, Paweł Gryc, Adrian Mihułka (libero) oraz Tytus Nowik, Michał Godlewski

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!