AKTUALNOŚCI

Brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów dołącza do drużyny

Po trzech latach spędzonych w młodzieżowych drużynach Chemeko-System Gwardia Wrocław do pierwszego zespołu dołącza Marcel Chmielewski. Brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Polski juniorów tym samym zamyka skład libero, ponieważ już wcześniej swój kontrakt przedłużył Adrian Mihułka.

Marcel Chmielewski pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzinnym klubie Sudety Kamienna Góra, skąd w 2016 roku przeniósł się do młodzieżowych drużyn Cuprum Lubin. W Lubinie młody libero grał w zespole młodzików oraz juniorów młodszych, a ostatecznie w 2019 roku trafił do Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy, reprezentując nasz klub w dwóch kategoriach wiekowych – junior młodszy oraz junior. Marcel Chmielewski to jeden z filarów naszych juniorów, którzy kilka tygodni temu, w Bartoszycach, sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów. Teraz młody zawodnik będzie miał szansę na doskonalenie swoich umiejętności i zdobywanie kolejnych doświadczeń już na parkietach TAURON 1. Ligi, trenując pod okiem Dawida Murka, a także rywalizując o miejsce w składzie z doświadczonym Adrianem Mihułką. “Jest to super możliwość do dalszego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności siatkarskich. Duża motywacja do ciężkiej pracy, która mam nadzieję, że zaowocuje w przyszłości. Adrian to bardzo doświadczony zawodnik, z bogatą przeszłością sportową, także możliwość nauki i podpatrywania jego zachowań boiskowych to świetna możliwość do rozwoju” – mówi Marcel Chmielewski, dla którego dołączenie do seniorskiej drużyny już jest wyróżnieniem, choć młody libero nie ukrywa, że chciałby zadebiutować przed wrocławską publicznością. “Myślę, że w pierwszym sezonie w seniorskiej siatkówce, fajnie by było pokazać się, oczywiście z tej dobrej strony, na boisku przynajmniej na chwile i będę zadowolony jeśli będzie taka możliwość” – dodaje zawodnik. 

Od lat Chemeko-System Gwardia Wrocław, obok zmagań w TAURON 1.Lidze, stawia na szkolenie młodzieży, a w składzie pierwszoligowego zespołu występują już inni młodzi zawodnicy jak Oskar Pieknik czy Tytus Nowik, a teraz do tego grona dołącza Marcel Chmielewski, który już w minionym sezonie wspierał seniorski zespół w treningach. Bardzo cieszy mnie fakt, że mogliśmy zaproponować Marcelowi tę możliwość dołączenia do pierwszego zespołu, co oczywiście nie miałoby miejsca bez jego ciężkiej i ambitnej pracy. Mam nadzieję, że Marcel będzie przykładem dla młodszych kolegów i, że w każdym roku będziemy mieli możliwość wprowadzania naszych młodych Gwardzistów w szeregi pierwszej drużyny” – mówi Mateusz  Adamiak, dyrektor Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!