AKTUALNOŚCI

Chemeko-System Cup za nami! Mariusz Schamlewski: “Czas poczuć trochę adrenaliny”

Końca dobiegły zmagania w ramach Chemeko-System Cup, ostatecznie nasz zespół uległ, w tie-breaku, drużynie Cuprum Lubin. Rywale utrudniali naszym zawodnikom grę odrzucając ich od siatki trudnymi zagrywkami, co przekładało się na niższą skuteczność w ataku. Ostatecznie Gwardziści ulegli plusligowemu zespołowi po tie-breaku.

Dobrze zaczęliście ten mecz, utrzymując wysoką skuteczność w ataku, kluczem było też dobre przyjęcie? 

Uważam że na to z jaką mocą zagrywała drużyna z Lubina trzymaliśmy przyjęcie na dobrym poziomie. Wiadomo że to i daje komfort w rozegraniu i ułatwia grę w ataku. Nie patrzyłbym do końca na procent naszego przyjęcia, a na to jak mało wpada nam asów serwisowych nawet przy ostrej zagrywce. To świadczy o tym że linia naszego przyjęcia ma do siebie zaufanie i każdy wie co ma robić.

Nie od dziś wiadomo, że zagrywką w siatkówce można wiele zdziałać, co pokazali nasi rywale w drugim i trzecim secie, a nam gra na wysokiej piłce chyba dzisiaj nie szła? 

Tak jak powiedziałem wcześniej przeciwnik zagrywał dzisiaj bardzo dobrze co przełożyło się na to że musieliśmy grać czasami na wysokiej piłce. Nie patrząc w statystyki wydaje mi się że popełniliśmy mało błędów bezpośrednich na piłce wysokiej co pokazuje że szanujemy piłkę i szukamy jakiegoś rozwiązania w ataku. Trochę brakowało dzisiaj gry z blokiem ale jestem świadomy że nie zawsze mogliśmy sobie na to pozwolić. 

W czwartym secie od początku narzuciliście swój rytm gry i szybko zbudowaliście zaliczkę punktową, jest jakiś element który wskazałbyś jako kluczowy?

Zagrywka ustawiła nam początek seta. Fajnie że udało nam się kontrolować tego seta bez żadnych dłuższych przestojów co przeciwko takiej drużynie nie jest proste.

Choć ostatecznie to rywale cieszą się ze zwycięstwa, dla Was jako drużyn ten mecz to cenna lekcja przed sezonem? 

Każdy mecz z lepszym przeciwnikiem jest cenna lekcją. Pokazuje nam to ile mamy do poprawy. Cieszę się że mieliśmy możliwość sparować z drużynami z PlusLigi. 

Kończymy okres sparingowy, za tydzień już pierwszy mecz ligowy są jeszcze elementy, które wymagają większej pracy? 

Nie chcę mówić o tym co mamy do poprawy. Niech dochodzą do tego drużyny z którymi będziemy grać. Dzisiaj uważam że jesteśmy gotowi na rozpoczęcie sezonu a detale będziemy dopracowywać w jego trakcie. 

Czekasz już na rozpoczęcie sezonu?

Pomimo tego że lubię pracować w okresie przygotowawczym to cieszę się się że zaraz startuje liga. Czas poczuć trochę adrenaliny i zacząć zdobywać ligowe punkty.

—-

W meczu o trzecie miejsce ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy MKS Będzin, którzy choć przegrywali już z nowosolskimi koliberkami 0:2, to zdołali wrócić do swojej dobrej gry i odwrócić losy spotkania w tie-breaku. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!