AKTUALNOŚCI

Chemeko-System Gwardia Wrocław w komplecie. Leon zamyka skład

Aktualny reprezentant Niemiec, Leon Dervisaj, zamyka skład Chemeko-System Gwardii Wrocław. Rozgrywający do TAURON 1.Ligi przenosi się z niemieckiego United Volleys Frankfurt.

Leon Dervisaj przygodę z siatkówką rozpoczynał w szwajcarskim Volley Schönenwerd, gdzie występował w latach 2011-2018 i w tym czasie sięgnął po wicemistrzostwo Szwajcarii, dwa brązowe medale rozgrywek. W sezonie 2018/2019 rozgrywający przeniósł się do Niemiec, gdzie najpierw reprezentował barwy TSV Herrsching, a w kolejnych latach Leon Dervisaj doświadczenie zbierał jako zawodnik TV Rottenburg, z którym sięgnął po brązowy medal rozgrywek. Ponadto rozgrywający grał w SVG Lüneburg, a w sezonie 2020/2021 dołączył do drużyny z Frankfurtu, jednak po zakończeniu rozgrywek 2021/2022 przygoda niemieckiego rozgrywającego w zespole dobiegła końca. W kolejnym sezonie Leon Dervisaj dołączy do Chemeko-System Gwardii Wrocław, gdzie wraz z Dawidem Kuźmiczonkiem będzie stanowił o sile naszego rozegrania. “Gwardia to jeden z topowych klubów, który ma ambicje dojścia do PlusLigi. Miasto też jest bardzo piękne i ciekawe, a przede wszystkim gra w Polsce, kraju gdzie siatkówka nie jest sportem pobocznym, zawsze była moim marzeniem. Chcę stawać się lepszym zawodnikiem i każdego dnia dawać z siebie wszystko co mogę. Poziom polskiej siatkówki jest szalony” – mówi Leon Dervisaj, który obecnie trenuje z kadrą reprezentacji Niemiec. “Leon Dervisaj był brakującym ogniwem tej drużyny. Po zakończeniu współpracy z Lukasem Tichackiem przeanalizowaliśmy wiele kandydatur w miejsce pierwszego rozgrywającego naszej drużyny. Jest to niezwykle ważna pozycja, która ma ogromny wpływ na całokształt i styl gry, który będziemy prezentować. Mamy bardzo ofensywne skrzydła, graczy, którzy preferują szybką i kombinacyjną grę na siatce. Dlatego też postanowiliśmy zakontraktować aktualnego reprezentanta Niemiec, który właśnie z takimi graczami na boisku czuje się najlepiej. Osobiście uważam, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty, kontaktując do drużyny prawdziwych walczaków, głodnych sukcesu i gry na najwyższym poziomie” – mówi o tym transferze Prezes Łukasz Tobys. 

Dołączenie do naszego zespołu reprezentanta Niemiec oficjalnie zamyka skład wrocławskiej Gwardii na sezon 2022/2023. “Zespół jest ciekawie zbilansowany ponieważ mamy w swoich szeregach zawodników z dużym doświadczeniem pierwszoligowym jak i plusligowym, do tego dochodzi młodzież która fajnie się rozwija i dalej chce podnosić swoje umiejętności. W naszym zespole będzie jedyny obcokrajowiec reprezentant Niemiec, Leon Dervisaj, który mam nadzieję szybko się wkomponuje i będzie silnym punktem drużyny. Jeżeli chodzi o najmocniejsze strony zespołu to myślę że sztab i zawodnicy z którymi będę miał przyjemność pracować są super dobrani charakterologicznie. W związku z tym naszą silną stroną będzie waleczność, determinacja i zespołowość” – mówi trener Dawid Murek. Nasz zespół przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 1 sierpnia, a pierwszy mecz sezonu planowany jest na 17 września. “Nie chcę patrzeć w ten sposób jakie mamy szansę w zestawieniu z innymi zespołami, naszym celem jest grać najlepszą siatkówkę i walczyć o medale w tym sezonie  Patrząc na personalia i możliwość wszystkich zawodników możemy myśleć w ten sposób. Okres przygotowawczy zaczynamy 1 sierpnia. Pierwsze tygodnie będziemy pracować na siłowni plus  treningi w sali gdzie będziemy szlifować technikę oraz jak najlepsze zgranie zespołu. Koniec sierpnia to już czas na sparingi” – dodaje nasz szkoleniowiec. 

Miniony sezon Chemeko-System Gwardia Wrocław zakończyła na szóstym miejscu, co nie spełniło oczekiwań zarządu, zespołu oraz kibiców. W nadchodzące rozgrywki wchodzimy mądrzejsi o wyciągnięte wnioski. “Wyciągnęliśmy sporo wniosków, jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenie, które powinno procentować w dalszej działalności Klubu. Niezmiennie chcemy jednego, dołączyć do PlusLigi. Mamy jednak w sobie pokorę i świadomość, że wiele klocków musi złożyć się w jedną całość, aby sukces był możliwy. Skład drużyny był kompletowany z wielką starannością i dbałością o aspekty nie tylko sportowe. Na „papierze” można śmiało stwierdzić, że będziemy mocniejsi, ale wiemy też, że konkurencja nie śpi i również uzbroiła swoje szeregi. Mimo, że nasza drużyna jest nowa, każdy z jej członków ma za sobą wspólną przeszłość. Liczę na to, że szybko złapiemy wspólne flow i cel, do którego mamy dążyć” mówi współwłaściciel klubu Kajetan Maćkowiak. Chcemy by nasi kibice po ostatnim meczu sezonu 2022/2023 byli z nas dumni. “Nie chcemy już pompować balonika, chcemy po prostu wyjść na boisko i pokazać że zarówno Gwardia Wrocław jak i każdy z członków naszej drużyny zasługuje na to, aby znaleźć się w elicie” – kończy Łukasz Tobys.  

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!