AKTUALNOŚCI

Czas na BAS! Na Dolny Śląsk przyjeżdża beniaminek

W ramach dwudziestej pierwszej kolejki w Hali Orbita podejmiemy ligowego beniaminka jakim jest zespół z Białegostoku. W pierwszej rundzie potrzebowaliśmy czterech setów by pokonać podopiecznych Krzysztofa Andrzejewskiego, a wtedy nagroda dla najlepszego zawodnika powędrowała do Jana Fornala.

Nasza ostatnia wizyta w Hali Orbita zakończyła się porażką w pojedynku z MKS-em Będzin, a z Bydgoszczy przywieźliśmy jeden punkt i zdecydowanie nadszedł czas na powrót do zwycięskiej formy. W meczu przeciwko BKS Viśle Proline Bydgoszcz z dobrej strony pokazali się Jan Fornal, Łukasz Lubaczewski oraz Paweł Gryc, którzy utrzymywali ponad 50% skuteczności w ataku. Dodatkowo Gwardziści dwanaście razy zatrzymali ataki rywali, dokładając pięć asów serwisowych, jednak nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych rywali. Teraz czeka nas kolejny trudny mecz –  we własnej hali podejmiemy BAS Białystok, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. “ W tym okresie, gdzie wygraliśmy dwa z siedmiu meczów to nie jest to poziom na który zasługuje Gwardia i na którym my powinniśmy się prezentować, ale nie możemy się bać takich spotkań jak to z Białymstokiem, gdy myślimy o wyższych celach. Nie możemy się zastanawiać czy z nimi wygramy, tylko wychodzić na boisko na maksa skoncentrowani i pewni swoich umiejętności. Wiadomo, że niespodzianki mogą się zdarzać, bo taki jest sport” – mówi Bartosz Cedzyński.

Do Wrocławia BAS Białystok przyjedzie napędzony zwycięstwem nad PSG KPS Siedlce i zajmując obecnie dwunaste miejsce w tabeli. Niekwestionowanym liderem w białostockim zespole jest Jędrzej Goss, który z dorobkiem trzystu sześćdziesięciu punktów plasuje się w czołówce najlepiej punktujących zawodników ligi, będąc niekwestionowanym liderem swojej drużyny. 

Mecz zaplanowano na niedzielę 12 lutego, na godzinę 17:00, a bilety czekają na Was w serwisie eventim.pl.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!