AKTUALNOŚCI

Czas na PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020!

Grudzień w siatkarskim Wrocławiu zostanie zamknięty z przytupem. Nadchodzi pierwsza edycja turnieju PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego. W Hali Orbita szykuje się ciekawa rywalizacja. Turniej ma stać się sportową tradycją, okraszającą rosnącą w siłę, męską siatkówkę we Wrocławiu.

Siatkarze eWinner Gwardia są na półmetku rozgrywek TAURON 1. Ligi. Drużyna trenera Krzysztofa Janczaka pokazała się z dobrej strony, potwierdzając aspiracje do walki o wysokie cele, plasując się w czołówce ligowej tabeli. Przerwa świąteczno-noworoczna to czas, w którym Gwardziści będą mogli spróbować swoich sił w mocno obsadzonym wydarzeniu, dodatkowo, na wrocławskiej ziemi.

To będzie spora gratka dla kibiców siatkówki. We Wrocławiu pojawi się bowiem zarówno jedyny reprezentant regionu w PlusLidze, czyli Cuprum Lubin. Będzie też mocny klub z TAURON 1. Ligi, BBTS Bielsko-Biała oraz mający swoje, sportowe aspiracje do powrotu na pierwszoligowy poziom, SPS Chrobry Głogów. Dokładając do tego atmosferę wydarzenia, na czele z wsparciem ze strony PKN ORLEN – sponsora tytularnego wydarzenia, liczymy na rozpoczęcie turniejowej tradycji, która zostanie na stałe wpisana do kalendarza siatkarskich rozgrywek w Polsce.  Wrocław potrzebuje dużego turnieju, który będzie wizytówką dla stawiającej coraz pewniejsze kroki w naszym mieście, siatkówki – przyznaje prezes eWinner Gwardia Wrocław, Łukasz Tobys.

Dodatkowo I Turniej Piłki Siatkowej PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego będzie okazją do obchodów równo czterdziestu lat od zdobycia pierwszego tytułu mistrzowskiego przez siatkarzy Gwardii Wrocław. Ireneusz Kłos, Maciej Jarosz, Lech Łasko – to nazwiska, które na początku lat 80. na stałe zameldowały się w historii nie tylko polskiej – ale również międzynarodowej siatkówki. W 2020 roku mijają równo cztery dekady od tamtego, wielkiego zwycięstwa Gwardii Wrocław na krajowym podwórku.

Turniej został objęty patronatem Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!