#17 Dawid Juszczyk

#17 Dawid Juszczyk/ #17

Nowy przyjmujący naszego zespołu może mówić o dużym szczęściu. Swój kontrakt wylosował w kawie, zostając zwycięzcą akcji prowadzonej wraz z Etno Cafe.

Automatycznie stał się zawodnikiem pierwszego zespołu i czeka go z tego powodu szereg atrakcji. Otrzyma cały komplet meczowy wraz z nazwiskiem, przejdzie profesjonalne badania sportowe w centrum medycznym Sports Medic, zwiedzi palarnię kawy Etno, spróbuje świeżo paloną kawę, przygotowaną przez profesjonalnego baristę oraz co najważniejsze – zagra w meczu wrocławskiego zespołu. To nie koniec niespodzianek – szczęśliwy posiadacz stanie się pełnoprawnym członkiem Chemeko-System Gwardii Wrocław w sezonie 2021/2022.

Dawid postanowił pomóc przeznaczeniu i nie zdecydował się na zakup tylko jednej kawy. W całym przedsięwzięciu pomogła mu znajoma, którą poprosił by pojechała do Etno Cafe. Nowy zawodnik przebywał wówczas w Omanie, ale gdy tylko usłyszał o akcji wiedział, że musi zrealizować niespełnione marzenie o grze w profesjonalnej drużynie.

– Łącznie tych kaw kupiłem ponad 20. Było to moje niespełnione marzenie. Grałem w siatkówkę przez kilka lat na Podkarpaciu jako młodzik i cieszę się, że los pozwolił mi w nieoczywisty sposób trafić do klubu. Pochodzę z Jasła, a od jakiegoś czasu mieszkam w Warszawie, ale Gwardia przyciągnęła mnie działaniami marketingowymi, czy wieloletnim planem i nie ukrywam, że od kilku lat bacznie ją obserwuję – mówi Dawid Juszczyk, już dzisiaj siatkarz Gwardii Wrocław.

Nowy zawodnik najlepiej czuje się w przyjęciu. Jako młodzik występował najczęściej na pozycji libero. – Mam nadzieję, że wniosę coś dobrego do zespołu. Rzeczywiście największą frajdę miałem zawsze na przyjęciu. Nie mogę się doczekać przyjazdu do Wrocławia i pierwszego meczu na hali – dodaje Dawid Juszczyk.

Działania Gwardii Wrocław okazały się inspiracją dla zespołów siatkarskiej ekstraklasy. Po sukcesie i rozgłosie jaki odniosła akcja złotego kontraktu, podobną ofertę przedstawiła Aluron CMC Warta Zawiercie. PlusLigowa drużyna szuka zawodnika wśród kibiców w ramach aukcji WOŚP.

– To pierwsza tego typu akcja w Polsce. Fajnie, że pojawiła się szansa dla kibica, który nie był wcześniej związany z drużyną, a teraz poczuje się jak zawodowy siatkarz i pozna emocje pierwszego zespołu. Cieszę się, że inspirujemy drużyny PlusLigowe. To pokazuje, że robimy dobrą robotę! – mówi prezes Gwardii Wrocław Łukasz Tobys

Teraz pozostaje już tylko czekać na debiut Dawida Juszczyka z Gwardią Wrocław. Nowemu zawodnikowi życzymy powodzenia i czekamy na sukcesy z pierwszym zespołem.

Data urodzenia
13.01.1995
Narodowość
Polska
Wzrost
181
Waga
75
Pozycja na boisku
Przyjmujący
Ręka
Praworęczny
Zasięg w ataku
325
Zasięg w bloku
315

galeria zdjęć