Adrian Mihułka

Adrian Mihułka/ #1

Od 2015 roku Mihułka występował na boiskach PlusLigi. W poprzednim sezonie, ze względu na rozpad Stoczni Szczecin, zahaczył o pierwszoligowe realia – wygrywając rundę zasadniczą – w barwach Lechii Tomaszów Mazowiecki. Jest rodowitym wrocławianinem i po 10 latach wraca do domu. Adrian Mihułka dołącza do #GWRteam.

Mihułka zdobył pierwszoligowe złoto z Victorią PWSZ Wałbrzych. Następnie był Jastrzębski Węgiel oraz Espadon Szczecin (późniejsza Stocznia). W przeszłości Pekpol Ostrołęka, Joker Piła i dwa wrocławskie kluby, Gwardia i Burza (wychowanek). Adrian Mihułka w tym roku kończy 30 lat i jest w dobrym momencie swojej kariery, żeby na dobre zagościć w stolicy Dolnego Śląska.

W poprzednim sezonie Mihułka po nieudanej przygodzie w Szczecinie szybko znalazł zatrudnienie w barwach Lechii Tomaszów Mazowiecki. Po wygranej w cuglach rundzie zasadniczej, sen o awansie do PlusLigi skończył się na półfinale. Tam Lechia przegrała po czterech meczach z późniejszym mistrzem, Ślepskiem Suwałki. Mihułka miał okazję grać w rewanżowym meczu przeciwko Gwardii we Wrocławiu. Lechia wygrała przed kamerami Polsatu Sport 3:1, a wrocławianin miał spory wkład w zwycięstwo drużyny.

Data urodzenia
10.07.1989
Narodowość
Polska
Wzrost
182
Waga
82
Pozycja na boisku
Libero
Ręka
Praworęczny
Zasięg w ataku
328
Zasięg w bloku
310

galeria zdjęć