#13 Arkadiusz Olczyk

#13 Arkadiusz Olczyk/ 13

Arkadiusz Olczyk rozpocznie swój czwarty kolejny sezon w barwach Gwardii Wrocław. To kapitan, bez którego trudno wyobrazić sobie zespół Gwardzistów.

Środkowy był jedną z najważniejszych postaci w Gwardii w poprzednich sezonach. Arkadiusz Olczyk, kapitan i jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy w zespole, chce osiągnąć z drużyną jak najlepszy wynik. 

– Cele na ten sezon są takie, jak na każdy inny. Chciałbym poznać wizję siatkówki naszego nowego trenera i rozwinąć się u jego boku. Zarówno jako człowiek, jak i siatkarz. O celach grupowych wszyscy wiemy. Chcemy awansować do elity i stworzyć taką fajną paczkę ludzi, którzy będą razem dobrze się czuć. Tak jak ja czuję się we Wrocławiu. Mogę powiedzieć, że to mój dom. Jestem prawie z Wrocławia, ale to są zdecydowanie moje tereny! Czuję ogromny sentyment do tego miejsca. Jest mi tutaj dobrze, a klub pokazuje się z coraz lepszej strony i cieszę się, że mogę to przeżywać od środka – mówi Arkadiusz Olczyk

Na środku siatki w barwach Gwardii  Olczyk nie ma sobie równych. Tak wskazują statystyki, gdzie zarówno w sezonie 2018/19, jak i 2019/20 oraz 2020/21, plasował się najwyżej wśród blokujących. W tym elemencie zdobył w poprzednim sezonie aż 100 punktów. – To siła spokoju i filar naszej defensywy. Rewelacyjnie wywiązywał się z obowiązków kapitana w trudnych i nerwowych momentach. Do tego najlepiej blokujący w lidze, czym tylko potwierdza swoją klasę. Sternik okrętu gwardyjskiego – dodaje Kajetan Maćkowiak – współwłaściciel Gwardii Wrocław. 

Arkadiusz Olczyk o miejsce w składzie na środku siatki będzie rywalizował z Bartłomiejem Zawalskim, Dawidem Wochem oraz Oskarem Pieknikiem. 

Kariera:

  • Victoria Wałbrzych – 2012 – 2015
  • Krispol Września – 2015 – 2016
  • Stal Nysa – 2016 – 2018
  • Gwardia Wrocław – 2018 – nadal
Data urodzenia
26.10.1990
Narodowość
Polska
Wzrost
202
Waga
92
Pozycja na boisku
Środkowy
Ręka
Praworęczny
Zasięg w ataku
353
Zasięg w bloku
330

galeria zdjęć