Bartosz Pietruczuk

Bartosz Pietruczuk/ 6

Brązowy medalista niemieckiej Bundesligi i wicemistrz czeskiej Extraligi, mający za sobą doświadczenie w PlusLidze u trenera Andrei Anastasiego. Bartosz Pietruczuk dołącza do drużyny Gwardii, dokładając dużą dawkę siatkarskiego doświadczenia.

Nowy przyjmujący Gwardii pochodzi z Nowego Dworu Gdańskiego. Pierwsze kroki w siatkówce, wtedy jeszcze młodzieżowej, stawiał w UMKS Jurand Malbork. Pietruczuk szybko trafił jednak do najmocniejszego klubu na północy Polski, Trefla Gdańsk. Kolejne przystanki to wypożyczenia, m.in. do pierwszoligowych UMKS Kęczanin Kęty czy Espadonu Szczecin. Z tym drugim Pietruczuk zdobył brązowy medal, wywalczając awans do PlusLigi.

W takowej zagrał, ale już w barwach Trefla. W sezonie 2016/17 rozegrał 29 spotkań, zdobywając 144 punkty, a zespół pod okiem trenera Anastasiego, zajął ostatecznie 8 miejsce na koniec. Następnie Pietruczuk przeniósł się do Austrii, zostając siatkarzem Hypo Tirol Alpenvolleys Haching. W wyniku połączenia z niemieckim TSV Unterhaching, Pietruczuk zaliczył występy w niemieckiej Bundeslidze, zdobywając w 2018 roku brązowy medal. Ostatni etap przed KFC Gwardia to czeska VK Dukla Liberec i gra razem m.in. z nowym rozgrywającym wrocławskiej drużyny, Mateuszem Biernatem. Do dopisania w CV tytuł wicemistrzowski w Czechach oraz gra w europejskich pucharach.

Data urodzenia
26.02.1993
Narodowość
Polska
Wzrost
197
Waga
93
Pozycja na boisku
Przyjmujący
Ręka
Praworęczny
Zasięg w ataku
350
Zasięg w bloku
330

galeria zdjęć