#12 Grzegorz Bociek

#12 Grzegorz Bociek/ 12

Gwardia Wrocław zbroi swoje szeregi przed startem nowego sezonu! Do zespołu dołącza były reprezentant Polski oraz medalista mistrzostw Polski Grzegorz Bociek. To absolutny hit transferowy na poziomie Tauron1Ligi!

Grzegorz Bociek w ostatnich sezonach reprezentował barwy Aluron CMC Warty Zawiercie, do której trafił w 2017 roku, czyli tuż po awansie drużyny do PlusLigi. Wcześniej występował w MUKS Tomaszów Mazowiecki, PGE Skrze Bełchatów (2010–2012), AZS Częstochowa (2012–2013) oraz ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2013–2017), z którą zdobył dwa mistrzostwa kraju i dwa Puchary Polski.

– Tego zawodnika nie trzeba przedstawiać. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się siatkówką doskonale zna Grzegorza Boćka. Grzesiek swój kadrowy debiut zaliczył już w 2013 roku w towarzyskim meczu z Serbią (1:3). Kolejnego dnia pokazał swój ogromny potencjał zdobywając w meczu 30 punktów. Taki występ pozwolił zdobyć zaufanie trenera Andrea Anastasiego i uzyskanie angażu na Mistrzostwa Europy! Siatkarsko zatem można by mówić wiele i to wiele dobrego. Grzesiek to jednak walczak jakich mało, charakter i dobry człowiek. W 2014 roku wykryto u niego nowotwór układu limfatycznego. Z tego powodu zawiesił on swoją sportową karierę, ale już rok później ponownie zobaczyliśmy go na parkietach PlusLigi! Zresztą kolejny trener naszej kadry narodowej postanowił dać mu szansę gry z orzełkiem na piersi. Popularny Bociuś prezentuje zatem poziom reprezentacyjny i niewątpliwie jest to nasz największy transfer od początku przejęcia sterów w zarządzaniu siatkarską Gwardią. Zawodnika takiego pokroju nie było w naszym klubie od co najmniej 15 lat! Osobiście ogromnie się cieszę, że obustronnie sobie zaufaliśmy, bo może być to kluczowy transfer w drodze o awansu do PlusLigi! – mówi prezes Gwardii Wrocław Łukasz Tobys.

W sezonie 2020/2021 Grzegorz Bociek jako kapitan Aluron CMC Warty Zawiercie wystąpił 28 razy: 26 w meczach PlusLigi oraz 2 w Pucharze Polski. Zdobył dla zespołu 111 punktów. Teraz wniesie swoje ogromne doświadczenie do Gwardii Wrocław, z którą będzie chciał awansować do najwyższej ligi Mistrzów Świata. – W Gwardii chciałbym być głównym kołem napędowym gry całego zespołu. W życiu wygrałem już wiele ważnych spotkań i nigdy się nie poddałem. Chciałbym, aby kiedyś kibice zapamiętali mnie właśnie za waleczność i grę o zwycięstwo do samego końca. Grałem 9 lat w PlusLidze i wiem jak pomóc Gwardii dostać się do najwyższej klasy rozgrywkowej – mówi Grzegorz Bociek – nowy nabytek wrocławskiej drużyny. 

Jak pokazuje transfer Boćka działacze Gwardii nie próżnowali po zakończeniu sezonu 2020/2021, a ich deklaracje o chęci awansu do PlusLigi można traktować naprawdę bardzo poważnie. Przypomnijmy, że do zespołu dołączyli już chociażby niezwykle utytułowany rozgrywający Lukáš Ticháček oraz występujący w zeszłym sezonie w barwach Cuprum Lubin Bartłomiej Zawalski. – Wiemy jaki założyliśmy sobie plan przejmując dowodzenie nad wrocławską Gwardią. Nowa drużyna to mieszanka rutyny, doświadczenia, wielkich umiejętności, ale także młodości, woli walki i ambicji. Chcemy walczyć o najwyższe cele i wierzę, że zespół stanie na wysokości zadania i wprowadzi Wrocław na mapę PlusLigi! – dodaje Kajetan Maćkowiak – współwłaściciel klubu ze stolicy Dolnego Śląska. 

Data urodzenia
06.06.1991
Narodowość
Polska
Wzrost
207
Waga
107
Pozycja na boisku
Atakujący
Ręka
Praworęczny
Zasięg w ataku
367
Zasięg w bloku
337

galeria zdjęć