Jeffrey Menzel

Jeffrey Menzel/ 19

Nowym przyjmującym eWinner Gwardii został Jeffrey Menzel! Były reprezentant USA, uczestnik Ligi Światowej, Ligi Mistrzów, z doświadczeniem w PlusLidze – ma pomóc Gwardzistom w walce o wysokie cele w TAURON 1. Lidze.

Polska siatkówka jest bardzo mocna. Zawodnicy, trenerzy, kluby. Nie mogę się doczekać, żeby wrócić na wasze boiska. Dlaczego eWinner Gwardia? W zespole są solidni siatkarze i możemy stworzyć wspólnie świetną drużynę. Dodatkowo właściciele i ludzie pracujący w klubie zrobili kawał dobrej roboty, tworząc tu profesjonalne i zorganizowane miejsce. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże klubowi i zawodnikom podnosić swój poziom i wygrywać, kiedy tu jestem – mówi o przeprowadzce do Wrocławia Jeff Menzel.

Amerykanin wraca na polskie parkiety po trzech latach przerwy. W sezonie 2017/18 reprezentował barwy szczecińskiego Espadonu, występując na parkietach PlusLigi. Menzel zagrał w 22 spotkaniach zdobywając 154 punkty. Najlepsze mecze to pojedynki z Cerrad Czarnymi Radom (18 oczek), Cuprum Lubin (17), czy PGE Skrą Bełchatów (14). Co ciekawe, w tamtej szczecińskiej drużynie występowali również Adrian Mihułka, aktualny Gwardzista oraz Dawid Murek, dzisiejszy… trener #VolleyWrocław.

Data urodzenia
31.10.1988
Narodowość
USA
Wzrost
197
Waga
92
Pozycja na boisku
Przyjmujący
Ręka
Praworęczny
Zasięg w ataku
365
Zasięg w bloku
350

galeria zdjęć