Krzysztof Janczak – I trener

Krzysztof Janczak – I trener

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, od wielu lat mocno związany ze stolicą Dolnego Śląska. Spore doświadczenie oraz głód powrotu na pierwszoligowy teren sprawiły, że widzimy Janczaka na ligowych parkietach po kilku latach przerwy, od sezonu 2019/20.

Trener zajmował się wcześniej grupami młodzieżowymi #VolleyWrocław (m.in. złoty medal MP z młodziczkami) oraz prowadzeniem trzecioligowca z Jelcza-Laskowic. Warto podkreślić, że trener Janczak w przeszłości występował w barwach Gwardii Wrocław na poziomie PLS, czyli dzisiejszej PlusLigi.

W przeszłości nowy trener Gwardii miał okazję współpracować z wieloma siatkarzami, którzy obecnie występują w mocnych klubach PlusLigi. Chociażby przykład Łukasza Kaczmarka, atakującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz reprezentanta Polski, pokazuje, że pierwsze kroki – stawiane przy Janczaku w Wałbrzychu – dały pozytywne efekty. Kolejnym przykładem może być Bartosz Filipiak, inny atakujący wyróżniający się w ostatnim sezonie na parkietach siatkarskiej elity.

Po kilku latach przerwy Janczak powrócił na pierwszoligowy poziom, podejmując wyzwanie prowadzenia KFC Gwardia. Szybko okazało się, że ze strony klubu był to słuszny wybór. Okazało się, że głód pokazania się z dobrej strony pozwolił na osiągnięcie solidnego wyniku, w postaci miejsca w czołowej piątce KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Pod wodzą trenera Janczaka KFC Gwardia w poprzednim sezonie zgromadziła 45 punktów. Złożyło się na to 14 zwycięstw i 11 porażek. Gwardziści zagościli na dobre w czołówce KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Warto również podkreślić bilans poszczególnych spotkań, gdzie wrocławski zespół zaliczył aż trzynaście meczów wygranych za pełną, trzypunktową, pulę. Dla porównania, najgorszy siatkarski wynik, czyli 0:3, przytrafił się tylko dwukrotnie.

Data urodzenia
12.11.1974
Narodowość
Polska
Stanowisko
I trener
Staż
sezon 2019/20

galeria zdjęć