Łukasz Lubaczewski

Łukasz Lubaczewski/ #5

Wychowanek klubu, jeden z ulubieńców wrocławskich kibiców. Łukasz Lubaczewski po kilku latach wrócił do Gwardii Wrocław i zagrał solidny sezon na pierwszoligowym poziomie. Przyjmujący zdecydował się przedłużyć kontrakt i ponownie będzie stanowić o sile przyjęcia w gwardyjskim zespole.

Trudno nie kojarzyć Lubaczewskiego z Gwardią. Kilka lat spędzonych w seniorskiej siatkówce, jeszcze na poziomie drugoligowym, po czym rozbrat na rzecz Stali Nysa i powrót do pierwszoligowej rzeczywistości. Lubaczewski w sezonie 2018/19 o miejsce na boisku rywalizował głównie z Kamilem Maruszczykiem i Maciejem Naliwajko. Obu nie ma już w klubie, popularny „Jezus” jednak ciągle będzie reprezentował dolnośląski zespół.

Przyjmujący Gwardii Wrocław ma za sobą solidny sezon. W kilku spotkaniach był jednym z liderów drużyny. Dobrym przykładem jest mecz w hali Orbita ze Stalą Nysa, po którym został nagrodzony statuetką MVP. Najwięcej punktów (20) „Jezus” zdobył w meczu przeciwko MCKiS Jaworzno. Choć Gwardia tamten mecz przegrała, indywidualnie Lubaczewski wyróżniał się na tle kolegów. Przyjmujący ma też duży wpływ na atmosferę w drużynie. W poprzednim sezonie wielokrotnie podkreślali to nowi siatkarze, których „Jezus” prowadził przez dolnośląską stolicę. Tym bardziej pozostanie Lubaczewskiego w Gwardii to bezcenna wartość pod budowę mocnej drużyny.

Data urodzenia
23.12.1992
Narodowość
Polska
Wzrost
190
Waga
78
Pozycja na boisku
Przyjmujący
Ręka
Leworęczny
Zasięg w ataku
345
Zasięg w bloku
325

galeria zdjęć