Łukasz Lubaczewski

Łukasz Lubaczewski/ 5

Wychowanek klubu, jeden z ulubieńców wrocławskich kibiców. Łukasz Lubaczewski po kilku latach wrócił do Gwardii Wrocław i zagrał solidny sezon w pierwszoligowych realiach. Teraz zdecydował się przedłużyć kontrakt i ponownie będzie stanowić o sile przyjęcia w gwardyjskim zespole.

Trudno nie kojarzyć Lubaczewskiego z Gwardią. Kilka lat spędzonych w seniorskiej siatkówce, jeszcze na poziomie drugoligowym, po czym rozbrat na rzecz Stali Nysa i powrót – już do pierwszoligowej rzeczywistości. Lubaczewski w sezonie 2018/19 o miejsce na boisku walczył rywalizując głównie z Kamilem Maruszczykiem i Maciejem Naliwajko. Obu nie ma już w klubie, „Jezus” jednak pozostał we Wrocławiu.

Przyjmujący Gwardii Wrocław ma za sobą solidny sezon. W kilku spotkaniach był jednym z liderów drużyny. Dobrym przykładem jest mecz w hali Orbita ze Stalą Nysa, po którym został nagrodzony statuetką MVP. Najwięcej punktów (20) „Jezus” zdobył w meczu przeciwko MCKiS Jaworzno, przegranym, ale bez wątpienia – indywidualnie zapisanym na dobrą notę. Dodatkowo Lubaczewski to postać mająca duży wpływ na atmosferę w drużynie. W poprzednim sezonie wielokrotnie podkreślali to siatkarze napływowi do Wrocławia, których „Jezus” – jakkolwiek to nie zabrzmi – prowadził przez dolnośląską stolicę. Tym bardziej pozostanie Lubaczewskiego w Gwardii, to bezcenna wartość pod budowę teamu.  

Data urodzenia
23.12.1992
Narodowość
Polska
Wzrost
190
Waga
78
Pozycja na boisku
Przyjmujący
Ręka
Leworęczny
Zasięg w ataku
345
Zasięg w bloku
325

galeria zdjęć