#5 Łukasz Lubaczewski

#5 Łukasz Lubaczewski/ 5

Łukasz Lubaczewski to kolejny zawodnik, który będzie reprezentował barwy Gwardii Wrocław w nadchodzącym sezonie 2021/2022. Dla przyjmującego wrocławian będzie to już jedenasty sezon w zespole.

W ostatnich sezonach trudno było sobie wyobrazić zespół Gwardii bez Łukasza Lubaczewskiego. To wychowanek klubu, wiele lat związany z wrocławską siatkówką, pamiętający mecze jeszcze na poziomie drugoligowym, w legendarnej hali przy ulicy Krupniczej. Po kilku sezonach w Nysie wrócił do Wrocławia, już na pierwszoligowy grunt i jest znaczącą postacią w planach powrotu do PlusLigi. Zawodnik jest świadomy celu, jaki stoi przed Gwardzistami.

– Będzie to mój jedenasty sezon w barwach Gwardii Wrocław. Biorąc pod uwagę wzmocnienie składu na każdej z pozycji w tym sezonie, moim celem na nowe rozgrywki będzie indywidualny rozwój siatkarskich umiejętności i walka o miejsce w podstawowej szóstce. Celem jest też osiągnięcie wspólnie z całym zespołem awansu do PlusLigi – mówi Łukasz Lubaczewski

Prezes klubu, Łukasz Tobys, podkreśla, że na wychowankach – takich jak Lubaczewski – opiera się tożsamość Gwardii Wrocław: – Łukasz jest naszym wychowankiem, więc cieszymy się, że kontynuuje swoją drogę u nas. Obie strony chcą walczyć o PlusLigę, więc łączy nas wspólny cel. Wielokrotnie udowadniał, że jest mocnym ogniwem klubu. Mamy przekonanie, że posiadanie rodowitego wrocławianina w klubie to duży przywilej. Oddaje on serce dla swojego klubu. To wrocławska tożsamość, która jest dla nas bardzo ważna – podkreśla Tobys.

Kariera:

Gwardia Wrocław – 2009 – 2011

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – 2011 – 2012

Gwardia Wrocław – 2012 – 2016

Stal Nysa – 2016 – 2018

Gwardia Wrocław – 2018 – nadal

Data urodzenia
23.12.1992
Narodowość
Polska
Wzrost
190
Waga
80
Pozycja na boisku
Przyjmujący
Ręka
Leworęczny
Zasięg w ataku
345
Zasięg w bloku
323

galeria zdjęć