Łukasz Sternik

Łukasz Sternik/ #8

Nikt nie jest w klubie dłużej od niego. Łukasz Sternik piąty sezon z rzędu będzie reprezentował Gwardię Wrocław. Popularny „Steru” razem z Jakubem Nowosielskim ponownie stworzy duet na rozegraniu w GWR.

Sternik jest wychowankiem Herkulesa Ełk. Mierzący 198 cm wzrostu rozgrywający spędził też kilka lat w młodzieżowych grupach Norwida Częstochowa. Od 2015 roku mieszka jednak we Wrocławiu i reprezentuje barwy Gwardii. We Wrocławiu Sternik czuje się jak ryba w wodzie i wydaje się, że na Dolnym Śląsku odnalazł swoje miejsce na ziemi.

Rozgrywający GWR stanowił o sile drużyny zwłaszcza na drugoligowych parkietach. Choć w pierwszym sezonie był jeszcze rezerwowym Łukasza Wrońskiego, to w kolejnych latach właśnie Sternik kreował grę wrocławskiego klubu. Z pewnością mocnymi atutami Łukasza są zagrywka oraz blok, co dodatkowo pozwala na zmiany zadaniowe. W sezonie 2019/20 „Steru” sprawdzał się jednak również w większym wymiarze czasowym, zaliczając niezłe występy chociażby przeciwko Norwidowi w fazie zasadniczej.

Data urodzenia
03.03.1996
Narodowość
Polska
Wzrost
198
Waga
96
Pozycja na boisku
Rozgrywający
Ręka
Leworęczny
Zasięg w ataku
336
Zasięg w bloku
325

galeria zdjęć