Łukasz Sternik

Łukasz Sternik/ 8

Nikt nie jest w klubie dłużej od niego – bez jakichkolwiek przerw na zmianę barw. Łukasz Sternik piąty sezon z rzędu będzie reprezentował Gwardię Wrocław. „Steru” razem z Jakubem Nowosielskim ponownie stworzą duet na rozegraniu w GWR.

Sternik jest wychowankiem Herkulesa Ełk. Kilka lat mierzący 198 cm wzrostu rozgrywający spędził też w młodzieżowych grupach Norwida Częstochowa. Od 2015 roku mieszka jednak we Wrocławiu, reprezentując barwy Gwardii. We Wrocławiu Sternik czuje się jak ryba w wodzie i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że na Dolnym Śląsku odnalazł swoje miejsce.

Rozgrywający GWR zwłaszcza na drugoligowych parkietach stanowił o sile drużyny. Choć w pierwszym sezonie był jeszcze rezerwowym – przy swoim imienniku – Łukasz Wrońskim, to w kolejnych latach, kreował grę wrocławskiego klubu. Z pewnością mocnymi atutami Sternika jest zagrywka oraz blok, co dodatkowo pozwala na zmiany zadaniowe. W sezonie 2019/20 „Steru” sprawdzał się jednak również w większym wymiarze czasowym, zaliczając niezłe występy chociażby przeciwko… Norwidowi, w fazie zasadniczej.   

Data urodzenia
03.03.1996
Narodowość
Polska
Wzrost
198
Waga
96
Pozycja na boisku
Rozgrywający
Ręka
Leworęczny
Zasięg w ataku
336
Zasięg w bloku
325

galeria zdjęć