Mateusz Frąc

Mateusz Frąc/ 12

Dolnoślązak do Gwardii dołączył po sezonie w barwach BBTS Bielsko-Biała. Frąc to doświadczony pierwszoligowiec, który przed kilkoma laty miał okazję pracować razem z… Krzysztofem Janczakiem.

Wyjaśniając pochodzenie nowego siatkarza GWR, Frąc to Dolnoślązak, urodzony w Jeleniej Górze, ale rodzinnie związany jest głównie ze Szklarską Porębą. Swoją sportową przygodę rozpoczynał na dolnośląskich terenach (m.in. wspomniana Jelenia Góra), ale pierwszy, poważniejszy krok na siatkarskim boisku, postawił w Opolu. Po kilku latach gry w opolskiej Politechnice, Frąc zmienił drugą na pierwszą ligę i… tak już zostało. Nieprzerwanie od 2015 roku!

Dodajmy, że po AZS Politechnice Opolskiej, nowy atakujący Gwardii występował kolejno w: Aqua Zdrój Wałbrzych, Lechii Tomaszów Mazowiecki, UKS Mickiewicz Kluczbork i w poprzednim sezonie, w drużynie BBTS Bielsko-Biała. Z trenerem Janczakiem Frąc poznał się przy okazji przenosin z Opola do Wałbrzycha. Pod Chełmcem tworzył wówczas duet atakujących z Bartoszem Filipiakiem, który w poprzednim sezonie wystąpił chociażby w… reprezentacji Polski u Vitala Heynena.

Data urodzenia
04.11.1991
Narodowość
Polska
Wzrost
199
Waga
102
Pozycja na boisku
Atakujący
Ręka
Prawa
Zasięg w ataku
350
Zasięg w bloku
335

galeria zdjęć