Mateusz Siwicki

Mateusz Siwicki/ 7

Mateusz Siwicki po udanym sezonie w Exact Systems Norwid Częstochowa przenosi się do stolicy Dolnego Śląska. Siatkarz mający swoją przeszłość w PlusLidze, kompletuje tym samym kwartet na środku siatki w drużynie Gwardii Wrocław.

Siwicki swoją siatkarską zaczynał w Bydgoszczy. Najpierw BKS Chemik, po kilku latach za to Łuczniczka, z miejscem w kadrze zespołu w PlusLidze. Debiut Siwickiego w najlepszej siatkarskiej lidze w Polsce to sezon 2015/16. Od tego czasu nowy środkowy Gwardii zahaczył o AZS Częstochowa, Victorię Wałbrzych i ostatnio, w Exact Systems Norwid – ponownie pod Jasną Górą. Teraz po raz drugi wybiera dolnośląski kierunek.

Za największy sukces Siwickiego należy wymienić zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach z AZS Częstochowa w 2018 roku. Dodatkowo indywidualnie, wybór do najlepszego zespołu rozgrywek Młodej Ligi U-23 w sezonie 2016/17, w barwach Łuczniczki Bydgoszcz. W poprzednich rozgrywkach Siwicki był za to podstawowym siatkarzem pierwszoligowca z Częstochowy. Dwukrotnie był wybierany MVP spotkania. 

Data urodzenia
23.07.1996
Narodowość
Polska
Wzrost
200
Waga
87
Pozycja na boisku
Środkowy
Ręka
Praworęczny
Zasięg w ataku
350
Zasięg w bloku
325

galeria zdjęć