#16 Rafał Sobański

#16 Rafał Sobański/ 16

Rafał Sobański to przyjmujący, który już dwa razy w swojej karierze awansował do PlusLigi. Liczymy, że w sezonie 2021/2022 ta sztuka uda mu się z Gwardią Wrocław po raz trzeci. 

Sobański to siła spokoju i doświadczenia, a więc połączenie tych cech, które często w siatkówce decydują o końcowym sukcesie. 

– Moje cele na ten sezon są spójne z tym, czego oczekuje zespół. Awans do PlusLigi! Udało mi się to w mojej karierze już dwa razy i zrobię wszystko, by kolejny raz awansować. Chciałbym przełożyć swoje doświadczenie dla dobra zespołu, abyśmy osiągnęli ten nasz wspólny cel. Jako siatkarz chciałbym się rozwijać i utrzymać dobrą formę przez jak najdłuższy czas – mówi nowy przyjmujący Gwardii Rafał Sobański

Gra w Gwardii będzie dla Sobańskiego okazją do… zwiedzenia Wrocławia. Sam zawodnik przyznaje, że do tej pory nie miał do tego okazji. – Mieszkam niedaleko Wrocławia, bo jestem z Krotoszyna – to 80 km od stolicy Dolnego Śląska. Przyznam, że nie wiem dlaczego, ale…bardzo rzadko odwiedzałem Wrocław. Wpływ na to miał pewnie fakt, że w młodym wieku wyjechałem do szkoły do Gdańska. Teraz się wprowadzam i w wolnej chwili, jak pozwolą czas i treningi, na pewno nie omieszkam poznać bliżej tego miasta. To wizytówka naszej zachodniej Polski – opowiada Sobański

Nowy siatkarz Gwardii Wrocław, może pochwalić się już sporym ograniem w PlusLidze. W swojej karierze reprezentował barwy GKS Katowice, czy MKS Będzin w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. – Rafał to przede wszystkim siła doświadczenia. To niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Jego charakter, pozytywna energia to coś, co potrafi scalić grupę. Wierzymy, że w nadchodzącym sezonie będzie imponował swoją grą – zwłaszcza w ofensywie! – dodaje Kajetan Maćkowiak – współwłaściciel Gwardii Wrocław. 

Kariera:

  • Lotos Trefl Gdańsk – 2009 – 2012
  • Ślepsk Suwałki – 2012 – 2013
  • TKS Tychy – 2013 – 2014
  • GKS Katowice – 2014 – 2019
  • MKS Będzin – 2019 – 2021
Data urodzenia
10.08.1991
Narodowość
Polska
Wzrost
195
Waga
85
Pozycja na boisku
Przyjmujący
Ręka
Praworęczny
Zasięg w ataku
360
Zasięg w bloku
330

galeria zdjęć