Sebastian Matula

Sebastian Matula/ 14

Otwarcie stycznia to ruch na rynku transferowym po stronie eWinner Gwardia. Do czwartego zespołu TAURON 1. Ligi prosto z czeskiej ekstraklasy dołącza Sebastian Matula. Rozgrywający, który w minionym sezonie na pierwszoligowych parkietach, sięgał po złoto ze Stalą Nysa. Matula we Wrocławiu chce kontynuować medalową passę.

Nowy rozgrywający wrocławskiego klubu wywodzi się z Jastrzębia Zdroju. To właśnie w rodzinnym mieście, w barwach śląskiego potentata, rozwijał swój talent. Co prawda Matula ostatecznie nie znalazł się w drużynie występującej w PlusLidze, ale był to dobry punkt startowy do kolejnych klubów. Na liście Matuli są: KPS Siedlce, TS Victoria PWSZ Wałbrzych, Krispol Września, AZS AGH Kraków, Stal Nysa, a ostatnio czeska VK Ostrawa.

Matula w okresie świątecznym pożegnał się ze swoim dotychczasowym pracodawcą. VK Ostrawa, która była też sparingpartnerem… Gwardzistów w okresie przedsezonowym, straciła jednego ze swoich głównych sponsorów. Z tego też względu siatkarze spoza Czech dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubu lub propozycję dużej obniżki kwoty kontraktu.

Okazją do debiutu nowego rozgrywającego był pierwszy mecz rundy rewanżowej fazy zasadniczej w Krakowie.

Data urodzenia
09.04.1995
Narodowość
Polska
Wzrost
190
Waga
88
Pozycja na boisku
Rozgrywający
Ręka
Praworęczny
Zasięg w ataku
335
Zasięg w bloku
320

galeria zdjęć