AKTUALNOŚCI

Dawid Kuźmiczonek rozgrywającym Chemeko-System Gwardii Wrocław

Do Chemeko-System Gwardii Wrocław dołącza kolejny młody zawodnik – Dawid Kuźmiczonek, który w minionych sezonach stanowił o sile rozegrania drugoligowego zespołu z Polic.

Dawid Kuźmiczonek pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w barwach Espadonu Szczecin, z którego przeniósł się do SMS-u Police, gdzie grał w zespole kadetów oraz juniorów. Dodatkowo młody siatkarz ma za sobą występy na parkietach drugiej ligi, gdzie grał przez dwa sezony. Ponad to zespół juniorów, z Dawidem Kuźmiczonkiem w składzie, zameldował się w półfinale Mistrzostw Polski juniorów. Teraz na młodego zawodnika czekają kolejne wyzwania, bo od sezonu 2022/2023 zadebiutuje w TAURON 1.Lidze jako zawodnik Chemeko-System Gwardii Wrocław i choć w składzie będzie jednym z najmłodszych siatkarzy to, jak sam mówi, chce jak najwięcej czerpać z czasu spędzonego na boisku. “Postawiłem na Gwardię Wrocław ponieważ jestem przekonany, że jest to świetne miejsce do dalszego rozwoju. Poza tym Gwardia to drużyna, która co roku walczy o najwyższe cele, a ja chcę jej w tym pomóc. Wiem, że będę miał się od kogo uczyć, a przy tym być częścią zgranego i ambitnego zespołu. Dlatego już nie mogę doczekać się pierwszych treningów z chłopakami. Jako drużyna musimy w każdym meczu dać z siebie wszystko. Przed nami wymagający i długi sezon w którym musimy zrobić wszystko aby po meczu kibice mogli być z nas dumni.  Z kolei jeśli chodzi o mnie to za cel stawiam sobie złapanie jak najwięcej doświadczenia, które jest tak cenne na mojej pozycji. Dlatego od pierwszego dnia będę starał się zasłużyć na jak najwięcej szans od trenera, a następnie tę szansę i czas na boisku maksymalnie wykorzystywać. Gra w pierwszej lidze to dla mnie ogromna motywacja. Wiem ile zrobiłem, żeby móc w ogóle dostać taką szansę. Dlatego teraz wykorzystam ją na maksa” – mówi Dawid Kuźmiczonek. 

Dawid Kuźmiczonek to młody zawodnik, który przede wszystkich chce zdobywać kolejne doświadczenia na ligowych parkietach i rozwijać swoje umiejętności na pozycji rozgrywającego, w czym pomóc ma praca pod okiem Dawida Murka, a także współpraca z bardziej doświadczonym rozgrywającym. “Dawid do bardzo młody zawodnik, przychodzi do Nas otrzymując sporą szansę na rozwój. Nasza decyzja o nawiązaniu współpracy z Dawidem była podyktowana możliwością związania się dłuższym kontraktem, a właśnie taką droga chcemy iść, jeśli chodzi o młodych, perspektywicznych graczy. Dawid niewątpliwie takim jest, utwierdził nas w tym jego wieloletni trener Zdzisław Gogol. On sam, tak jak i my widzimy w nim wielki potencjał. Liczę, że zdobędzie cenne doświadczenie i będzie mógł się wiele nauczyć od swojego drużynowego kolegi. Dawid dołącza do bardzo silnej drużyny, ale wierze, że po ciężkiej pracy otrzyma swoje szanse od trenera Murka” – mówi prezes Klubu Łukasz Tobys.  

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!