AKTUALNOŚCI

Derbów czas!

Przed nami ostatnie spotkanie wyjazdowe w tym roku. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo zmierzymy się z derbowym rywalem - SPS-em Chrobry Głogów. Początek spotkania w Głogowie w sobotę o 18:00.

Przed tygodniem nie udało nam się wygrać wyjazdowego spotkania. Polegliśmy w odległych Siedlcach. Tym razem dojazd do naszego rywala będzie znacznie krótszy i mamy nadzieję, że wynik będzie też korzystniejszy.

Awaryjny beniaminek

Na początku sezonu wydawało się, że nie będzie derbów Dolnego Śląska na pierwszoligowym poziomie. Wszystko zmieniło się po nieprzyznaniu licencji na grę w KRISPOL 1. Lidze AZS-owi Częstochowa. Miejsce klubu spod Jasnej Góry zajął właśnie SPS Chrobry. Głogowianie zaczęli rozgrywki od 4. kolejki, a zaległe 3 spotkania musieli nadrabiać w trakcie rundy.

SPS radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Chrobry przegrał pierwsze trzy mecze, a wygrał dopiero w 4. spotkaniu z KPS-em Siedlce. Z tygodnia na tydzień głogowianie wyglądają jednak lepiej. W ostatnich czterech meczach nasi rywale zdobyli 6 punktów, pokonując Lechię Tomaszów Mazowiecki  i Exact Systems Norwida Częstochowa (obie wygrane we własnej hali) oraz urywając punkt MCKiS-owi Jaworzno.

Chrobry znacznie lepiej czuje się w roli gospodarza. To właśnie w domu głogowianie odnieśli wszystkie (trzy) zwycięstwa w tym sezonie. Czeka nas nie lada wyzwanie, by pokonać beniaminka 1. ligi na ich terenie.

Choć SPS nie należy do ligowej czołówki, drużyna z północy Dolnego Śląska ma bardzo wyrównany skład. Trener Dominik Walenciej może rotować ustawieniami i zawodnikami. Świadczy o tym fakt, że już 7 różnych zawodników zdobywało co najmniej raz powyżej 10 punktów w meczu. Najwięcej punktów dla Chrobrego zdobył atakujący Marcin Brzeziński (138 – 22. miejsce w rankingu punktujących). 4 punkty mniej zdobył przyjmujący Jan Lesiuk. W odbiorze bardzo dobrze wygląda drugi przyjmujący Kacper Bobrowski, który ze skutecznością przyjęcia na poziomie 62,20% jest drugim najlepiej przyjmującym siatkarzem w lidze.

Odbudować pewność siebie

My jedziemy do Głogowa po zwycięstwo. Chcemy zatrzeć złe wrażenie po zeszłotygodniowej porażce w Siedlcach i powrócić do ligowego topu.

W ostatnim meczu przede wszystkim nasze proste błędy oraz niewykorzystane piłki w kontrze spowodowały, że nie wygraliśmy – powiedział Jędrzej Kaźmierczak, środkowy KFC Gwardii Wrocław – Skupiamy się teraz na grze z wysokiej piłki i trenujemy kontrataki. Wydaje mi się, że to może być kluczem do zwycięstwa w sobotę.

Czego się spodziewać po Chrobrym? Na pewno mecz w Głogowie nie będzie łatwą przebieżką: – spodziewamy się trudnego spotkania. Wiemy, że Głogów nie odpuści, ponieważ im i nam zależy na punktach do ligowej tabeli. Prestiż spotkania jest jeszcze większy, bo to takie małe derby Dolnego Śląska – dodał Jędrzej.

Zawsze gramy o zwycięstwo, ale mecz w Głogowie ma też wymiar pozasportowy. Chcemy wygrać, by wieść prymat w regionie. Wiemy, że jeśli zagramy na naszym optymalnym poziomie, przywieziemy do Wrocławia trzy punkty.

Początek spotkania w hali przy SP nr 3 o 18:00 w sobotę (07.12).

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!