AKTUALNOŚCI

Derbów nastał czas! Gwardia podejmie Chrobrego

Przed Chemeko-System Gwardią Wrocław cztery mecze, które zdefiniują sezon TAURON 1.Ligi w wykonaniu wrocławian. To mecze mające dać odpowiedź na nurtujące pytanie: „Czy Gwardia jest gotowa na play-offy i walkę o PlusLigę?” W sobotę pierwszy z czterech „finałów” sezonu zasadniczego. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha podejmą SPS Chrobrego Głogów. 

To drugie starcie wrocławian z Chrobrym Głogów w tym sezonie. W pierwszym, 27 listopada 2021 roku, jeszcze pod wodzą Rainera Vassiljeva, Gwardziści bez większych problemów pokonali głogowian 3:0. Wówczas, w hali Szkoły Podstawowej nr 3 brylował Mateusz Frąc, który otrzymał statuetkę MVP spotkania. Popularny „Frącu” ma na swoim koncie sześć tego typu wyróżnień. W TAURON 1.Lidze więcej nagród siatkarza meczu otrzymało jedynie dwóch zawodników: Adam Lorenc z Mickiewicza Kluczbork (10), a także Dawid Dulski z AZS AGH Kraków (8). 

Podczas sobotniego spotkania – pierwszego, które wrocławianie rozegrają w Hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 43 – to Gwardia będzie faworytem. Wrocławianie, po dwudziestu sześciu rozegranych kolejkach plasują się na szóstym miejscu. Gwardziści zgromadzili na swoim koncie 49 punktów i do liderującego BBTS-u Bielsko-Biała tracą 13 oczek.

Na drugim biegunie znajduje się drużyna z Głogowa. Chrobry plasuje się na dwunastej pozycji, zgromadził 27 punktów i nad przedostatnim w tabeli zespołem ZAKSY Strzelców Opolskich ma dziesięć oczek przewagi.

Gdzie wrocławianie mogą upatrywać swojej przewagi poza pozycją w tabeli? Przede wszystkim w polu zagrywki. Tim Grozer z 37 asami serwisowymi plasuje się w gronie najlepiej zagrywających siatkarzy całej ligi. 

Wygrana z Chrobrym ma być pierwszym z czterech kroków, które pozostały Gwardii w sezonie zasadniczym. 24 marca podopieczni Krzysztofa Stelmacha udadzą się do Tomaszowa Mazowieckiego, by zagrać z zaskakująco dobrze spisującą się w tym sezonie Lechią. Czasu na odpoczynek nie będzie wiele. 30 marca – we Wrocławiu – podejmą Olimpię Sulęcin, zaś 2 kwietnia domowym starciem z AZS AGH Kraków zakończą zmagania w sezonie zasadniczym.

Najpierw trzeba będzie jednak pokonać głogowian. Początek derbowego meczu w sobotę 19 marca o 17:00. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!