AKTUALNOŚCI

KFC Gwardia zmierzy się z AZS-em AGH Kraków

Dobrze zacząć nowy rok

Po krótkiej świątecznej przerwie wracamy do rywalizacji w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn. Przed naszymi siatkarzami wyjazd do Krakowa, gdzie zmierzą się oni z AZS-em AGH Kraków. Początek meczu w sobotę o 19:00.

Jeszcze chwilę temu podsumowywaliśmy minione miesiące, ale teraz wracamy już do ligowej rzeczywistości. Czas na pierwszy mecz nowej dekady!

Akademicy: część druga

AZS AGH Kraków był naszym pierwszym domowym rywalem w tym sezonie. Mecz w pierwszej rundzie wygraliśmy 3:1. Teraz chcemy to powtórzyć w Krakowie. O punkty jednak nie będzie łatwo.

AZS plasuje się na 10.miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów, będąc jednocześnie ostatnim zespołem, który wciąż liczy się w walce o play-offy (do 8. Mickiewicza Kluczbork tracą 5 punktów). AGH wygrało 7 meczów, a w 8 musiało uznać wyższość rywali. Spośród 7 zwycięstw 4 odnieśli w domu, a 3 na wyjeździe. Wśród drużyn, które nie sprostały krakowianom, jest m.in. LUK Politechnika Lublin (wicelider, który ostatnio poskromił Stal Nysa).

Przeciwko nam przemawia też fakt, że w Krakowie jeszcze nie wygraliśmy. W poprzednim sezonie przegraliśmy tam 1:3.

Ligowa czołówka

Najlepiej punktującym zawodnikiem AZS AGH Kraków jest atakujący Daniel Gąsior (229 punktów – 5. miejsce w lidze). Tuż za nim plasuje się przyjmujący Patryk Łaba (227 – 6. miejsce). Czwarty w tym zestawieniu jest Łukasz Lubaczewski (232), a dziesiąty Marcel Gromadowski (198).

Łaba i Gąsior są również liderami krakowskiego zespołu w asach serwisowych. Pierwszy zdobył w ten sposób 24 punkty (6. miejsce w lidze), drugi 22 (7. miejsce). W drużynie KFC Gwardii Wrocław w tym elemencie bryluje Krzysztof Gibek (28 asów – 3. miejsce), a niedużo gorzej spisuje się Lubaczewski (18 – 10. miejsce).

Zawodnikiem, na którego nasi siatkarze muszą zwrócić szczególną uwagę, jest też środkowy Jakub Macyra. 24-latek nie dość, że nieźle spisuje się w bloku, dokłada do tego wysoką skuteczność w ataku. To właśnie na tych trzech zawodnikach opiera się ofensywa Akademików. z naszej strony za neutralizację Macyry odpowiedzialny w dużej mierze będzie nasz kapitan Arkadiusz Olczyk, drugi najlepiej blokujący zawodnik KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

Celem 3 punkty

Jak widać, choć AZS AGH zajmuje odległe miejsce w tabeli, ma kilka indywidualności, które są w stanie “pociągnąć” wynik. My jednak dysponujemy na tyle mocnym składem, by do Krakowa jechać po punkty. Naszym celem niezmiennie są play-offy, ale chcemy do nich awansować z jak najwyższego miejsca. By utrzymać się w ścisłej czołówce, musimy pokonać krakowian.

Początek meczu już w sobotę (04.01) o godzinie 19:00 w Hali Sportowej SWFiS AGH. Jednocześnie przypominamy, że do nabycia są wyjątkowe kalendarze na 2020 rok, które powstały przy współpracy KFC Gwardii Wrocław oraz Ślęzy Wrocław. Można je nabyć poprzez nasz sklep kibica lub podczas meczów.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!