AKTUALNOŚCI

Dobrze zacząć rundę rewanżową

Przed nami już 14. kolejka KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Przeciwnikiem KFC Gwardii Wrocław będzie MCKiS Jaworzno. W pierwszym meczu przegraliśmy z Jaworznem 1:3. Czy tym razem uda nam się zrewanżować?

W ostatnich tygodniach nasza forma falowała. Poprzedni weekend zakończył się zwycięstwem nad lokalnym rywalem – SPS Chrobrym Głogów. W meczu z MCKiS-em mamy nadzieję odnieść kolejną wygraną.

Dobry start, zadyszka i świetna passa

Dotychczasowy sezon MCKiS-u Jaworzno można podzielić na trzy części. Drużyna ze Śląska bardzo dobrze weszła w sezon. Jaworzanie wygrali z nami, KPS-em Siedlce oraz AZS-em AGH Kraków i byli w czubie stawki.

Kolejne tygodnie to zdecydowany spadek formy. MCKiS przegrał cztery mecze z rzędu. Trzeba jednak dodać, że nasz rywal mierzył się wtedy z mocnymi drużynami, kolejno z: Mickiewiczem, ZAKSĄ, LUK Politechniką oraz Stalą.

Ekipa z Jaworzna potrafiła się po tym podnieść i wrócić do ligowej czołówki. MCKiS wygrał 5 z ostatnich 6 meczów, dzięki czemu plasuje się na trzecim miejscu w KRISPOL 1. Lidze.

Nasz niedzielny rywal świetnie radzi sobie również na wyjazdach. Spośród 7 spotkań rozegranych poza własną halą Jaworzanie wygrali 5.

W ofensywie bryluje przyjmujący Kamil Dębski. To, co wyróżnia MCKiS, to różnorodność. Poza Dębskim, za zdobywanie punktów odpowiedzialna jest para atakujących Bartosz Kowalczyk Karol Borończyk, zmieniający się przyjmujący Tomasz PizuńskiJakub Grzegolec, środkowy Konrad Stajer oraz rozgrywający Mariusz Magnuszewski. Ten ostatni w ogóle zaskakuje przeciwników w ataku. Magnuszewski zdobył w sezonie już 55 punktów (drugi w tym zestawieniu Patryk Szczurek ze Stali Nysa zdobył 37 punktów, a nasz Jakub Nowosielski 18), co jest dość niecodzienne w przypadku rozgrywającego. Na pewno trzeba będzie się strzec jego ataków i zagrań z drugiej piłki.

Zrewanżować się za początek sezonu

W pierwszej kolejce polegliśmy w Jaworznie 1:3 po dość przeciętnym meczu w naszym wykonaniu. Jednym z najlepiej punktujących zawodników tamtego spotkania był Maciej Cierniak.

Nasz atakujący tak opisuje przeciwnika: – W pierwszym meczu z Jaworznem nie było u nas takiego zgrania jak w ostatnich spotkaniach. Jak wiadomo, pierwsza runda pozostawia niedosyt, zwłaszcza przez nasze potknięcie w Siedlcach. Gdyby nie tamta wpadka, znajdowalibyśmy się na trzecim miejscu w tabeli. Cieszymy się jednak, że wygraliśmy z Głogowem za 3 punkty, szczególnie że mecz nie należał do łatwych.

Od początku tygodnia trenujemy pod kątem rywalizacji z zespołem ze Śląska. Naszym atutem będzie hala, w której czujemy się bardzo dobrze, a doping tak licznie zgromadzonych kibiców pozwala osiągać lepsze wyniki. Do końca roku pozostały dwa mecze. Włożymy w nie dużo pracy i koncentracji, bo od tego zależy, czy do rodzin na święta rozjedziemy się w dobrych nastrojach – dodał Cierniak.

Właśnie to jest naszym celem: udanie zakończyć rok kalendarzowy. Pierwszy cel – MCKiS Jaworzno. Początek meczu już w niedzielę o 18:00 w Hali Orbita. Przypominamy, że każdy posiadacz naszej bluzy, koszulki, lub dresów do końca roku wchodzi na mecze KFC Gwardii Wrocław za darmo!

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!