AKTUALNOŚCI

Drugie miejsce w Sulęcinie

Zwycięstwem zakończyli Turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina siatkarze Gwardii Wrocław. W niedzielę wrocławianie ograli 2:1 gospodarzy, STS Olimpię. MVP drużyny w całym turnieju został wybrany Bartosz Pietruczuk.

Zwycięstwo nad drużyną trenera Tomasza Kowalskiego w ostatecznym rozrachunku dało Gwardzistom drugie miejsce w turnieju. To pierwsze, z kompletem wygranych, zdobyli siatkarze BKS Visła Bydgoszcz. Warto przypomnieć, że z Gwardią wygrali 2:1, a samo spotkanie, mało ciekawy przebieg – poza pierwszym, zdecydowanie przegranym przez GWR, setem. Bydgoszczanie na pewno będą wymagającym przeciwnikiem w lidze, ale tego też można się było spodziewać, patrząc na nazwiska, które widnieją w składzie spadkowicza z PlusLigi. Choć początek września, to nadal etap… okres przygotowawczego.

Ten kierunek przyświecał obu trenerom przed niedzielnym meczem. Początkowo plan był taki, żeby rozegrać pięć setów. Zmęczenie dawką gier w ostatnim czasie po stronie siatkarzy sprawiło, że zredukowano dystans do „planowych”, czterech partii. A ostatecznie, na prośbę gospodarzy, zamknięto spotkanie po trzech. Niewiele brakowało, żeby Gwardziści wygrali 3:0. W ostatnim secie wrocławianie prowadzili już 21:16, żeby po kilku minutach, przegrywać… 21:23. Trudno to racjonalnie wyjaśnić, choć to też spora lekcja dla zespołu, żeby tak długie serie nie przytrafiały się w walce o ligowe punkty.

Sobota
Gwardia Wrocław – BKS Visła Bydgoszcz 1:2 (-15, 25, -20)
Gwardia: Lubaczewski (14), Pietruczuk (5), Siwicki (3), Biernat (2), Frąc (6), Olczyk (4), Mihułka (libero) oraz Kołtowski (libero), Gibek, Wierzbicki (10).
Visła: Marcyniak (9), Galabov (8), Kowalski (13), Karpinsky (18), Masny (2), Łaba (6), Bonisławski (libero) oraz Strzeżek.

Gwardia Wrocław – Krispol Września 3:0 (21, 22, 17)
Gwardia:
Szymeczko (11), Lubaczewski (11), Pietruczuk (8), Siwicki (2), Wierzbicki (17), Biernat (3), Gibek (libero) i Kołtowski (libero) oraz Pieknik (1), Malicki (3).
Krispol: Koliński (7), Brzóstowicz (4), Leracz (6), Pizuński (5), Krawiecki (4), Linda (10), Ligocki (libero) oraz Herbich, Oliviera, Rakowski (1).

Niedziela
Gwardia Wrocław – STS Olimpia Sulęcin 2:1 (24, 18, -25)
Gwardia: Szymeczko (7), Lubaczewski (10), Gibek (10), Biernat (5), Frąc (11), Olczyk (6), Kołtowski (libero) oraz Pieknik (1), Wierzbicki, Malicki.
Olimpia: Kordysz (7), Rymarski (1), Turek (13), Maluchnik, Siwczyk (4), Naliwajko (12), Sas (libero) oraz Paszkowski (2), Jurant (1), Tomczak, Zimoń (3).

MVP zespołu w turnieju: Bartosz Pietruczuk

Bartosz Pietruczuk z nagrodą MVP zespołu

Teraz wrocławianie przez kilka dni będą trenować we Wrocławiu. Na koniec tygodnia planowane są dwie gry sparingowe, które będą jednymi z ostatnich, w tym okresie przygotowawczym. Za plecami jest już łącznie dziewięć takich test-meczów. Z sześciu Gwardziści wyszli zwycięsko.

Co do kwestii, kto i gdzie – będzie przeciwnikiem wrocławskiej drużyny – ostateczne decyzje, po przymusowej konieczności zrezygnowania z wyjazdu na turniej do Liberca (ryzyko COVID-19), informacja pojawi się w ciągu najbliższych dni. Najprawdopodobniej będzie to mecz z pierwszoligowcem.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!