AKTUALNOŚCI

Dzień Niepodległości na sportowo — czas pokonać Lechię!

Ostatnia kolejka przyniosła wiele emocji i historyczne zwycięstwo nad zespołem PSG KPS Siedlce – po raz pierwszy pokonaliśmy podopiecznych Mateusza Grabdy na ich boisku, po którym nasz zespół plasuje się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Wygrana nad drużyną z Siedlec pokazała nam, że potrafimy podnosić się po porażkach takich jak ta z MKS Avią Świdnik, a woli walki wśród naszych zawodników nie zabraknie. W ramach dziewiątej kolejki TAURON 1.Liga w Hali Orbita podejmiemy zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. 

Czego możemy spodziewać się po ekipie z Tomaszowa? W ósmej kolejce podopieczni Mateusza Mielnika, po tie-breaku, pokonali zespół Mickiewicza Kluczbork i obecnie plasują się na ósmej lokacie z dorobkiem 12 punktów. Historia spotkań pomiędzy Gwardią a drużyną Lechii przeważa na korzyść rywali. Dotychczas rozegraliśmy osiem meczów, z czego pięć razy lepsi byli rywale. Nadchodzące spotkanie będzie także okazją do pojedynku najlepszych blokujących TAURON 1.Ligi — na czele rankingu plasuje się Mariusz Schamlewski, który dotychczas zanotował 35 punktowych bloków, natomiast drugie miejsce zajmuje Adrian Markiewicz, który na korzyść Lechii Tomaszów Mazowiecki wykonał 23 bloki. 

Kluczem do zwycięstwa będzie dobre przygotowanie,dokładna analiza gry przeciwnika i przede wszystkim koncentracja.  “Bardziej skupiłbym się na swojej dobrej grze. Postaramy się przeanalizować dobre i złe strony poprzednich meczów, by jak najlepiej przygotować się do tego meczu z Lechią we własnej hali” – krótko komentuje przygotowania Bartłomiej Zawalski. 

Mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki będzie wyjątkowy również przez wzgląd na datę rozgrywania – dla nas będzie okazją do wspólnego świętowania Święta Niepodległości, do którego zapraszamy także Was! 

Początek meczu o 17:00, a bilety dostępne są w serwisie eventim.pl.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!