AKTUALNOŚCI

Finały dla juniorów GWR Academy!

Bardzo dobre wieści napłynęły z Jastrzębia Zdroju, gdzie siatkarze Gwardia Wrocław Academy walczyli w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski. Juniorzy pod wodzą trenera Tomasza Barańskiego wywalczyli awans do ścisłego finału, który już od 27 maja rozpoczną się w Krakowie. Wrocławianie będą bronić honoru całego województwa.

Tak się bowiem składa, że złoci medaliści z Dolnego Śląska jako jedyni w najstarszej kategorii wiekowej (również wśród zespołów żeńskich) przebili się do finałów. Zespół GWR Academy miał jednak trudną przeprawę w turnieju na Śląsku. Zaczęło się od porażki 1:3 z gospodarzem, Jastrzębskim Węglem. Dwa kolejne mecze padły jednak łupem zespołu z Wrocławia. Drużyna GWR Academy dołożyła wygranymi w trzech setach z UKS Szamotulaninem Szamotuły oraz MKS MDK Warszawa. To pozwoliło zająć drugie miejsce w turnieju i tym samym wywalczyć przepustkę do finałów. Warto dodać, że w przypadku sobotniej wygranej z Szamotulaninem MVP meczu wybrano Kamila Szymenderę, za to w niedzielę, statuetkę otrzymał Tytus Nowik.

Tomasz Barański (trener/koordynator GWR Academy): Paradoksalnie półfinałowy turniej i jego przebieg mnie nie zaskoczył. Sprawdziło się, że najtrudniejsze wyzwanie to rywalizacja z gospodarzami. Rywale pokazali, że są klasową drużyną i byli od nas tego dnia lepsi. Kluczowe okazało się starcie z Szamotułami. Ten pierwszy set, wygrany na przewagi do 32, okazał się mieć wagę późniejszego awansu do finałów. A pamiętajmy, że drużyna Szamotulanina to aktualny wicemistrz Polski kadetów, zespół w większości oparty właśnie o tych srebrnych medalistów. Dobrze, że potrafiliśmy utrzymać koncentrację w niedzielę, kiedy przy trzecim meczu turnieju dochodzi zmęczenie, fizyczne i psychiczne. Mieliśmy zadanie wygrania 3:0 lub 3:1, aby zapewnić sobie awans. I to zrealizowaliśmy, za co brawa dla chłopaków. Wyróżnienia indywidualne dla Kamila Szymendery i Tytusa Nowika, po wygranych, nie są żadnym zaskoczeniem. Byli liderami drużyny. Wyróżniłbym też Krzyśka Kołtowskiego. Człowieka od czarnej roboty, który jak na libero przystało, z coraz większym, pierwszoligowym doświadczeniem, potrafił dać nam bardzo dużo dobrego w grze. Radości z awansu do finałów nie będzie długiej, bo w poniedziałek i wtorek trenujemy, a w środę ruszamy do Krakowa. Finałowe granie to już walka najlepszych, zatem jestem ciekaw, jak się zaprezentujemy w gronie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce. Wywalczyliśmy sobie prawo bycia tam i na pewno mamy swoje sportowe ambicje, żeby pokazać się jak najlepiej.

Wyniki GWR Academy
Jastrzębski Węgiel – GWR Academy 3:1 (18, -23, 14, 11)
GWR Academy – UKS Szamotulanin Szamotuły 3:0 (32, 19, 22)
MKS MDK Warszawa – GWR Academy 0:3 (-20, -21, -20)

Finaliści MP juniorów (sezon 2020/21): AKS V LO Rzeszów, UMKS MOS Wola Warszawa, BKS Chemik Bydgoszcz, ECO Team AZS 2020 Stoelzle Częstochowa, KS Metro Warszawa, Trefl Gdańsk, Gwardia Wrocław Academy, Jastrzębski Węgiel.

Skład GWR Academy w turnieju półfinałowy:
1. Andrzej Kwapiński (kapitan drużyny)
2. Tytus Nowik
3. Kamil Szymendera
4. Jakub Szafrański
5. Jakub Jacak
6. Oskar Pieknik
7. Krzysztof Kołtowski
8. Aleksander Seweryniak
9. Igor Skotarczak
10. Oskar Sztachera
11. Kacper Zalewski
12. Dawid Milczanowski
13. Filip Krasiński
14. Marcel Chmielewski
15. Nikodem Fulczyński
Tomasz Barański (trener)
Marcin Sobusiak (II trener)
Anna Bednarska (fizjoterapeutka)

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!