AKTUALNOŚCI

Gotowi na inaugurację!

Konferencją prasową nowy tydzień otworzyli przedstawiciele KFC Gwardia Wrocław. Na pięknym tarasie Hotelu Monopol w samym sercu dolnośląskiej stolicy zarząd, przedstawiciele sponsorów oraz zespół – zarówno siatkarze jak i sztab szkoleniowy – spotkali się z dziennikarzami.

Hotel Monopol mieszczący się tuż obok jednej z najsłynniejszych wrocławskich ulic – Świdnickiej – ma swoją bogatą historię. Wybudowany został w 1892 roku i przetrwał wojnę bez większych uszkodzeń. W Monopolu gościli m.in. Pablo Picasso, Irene Joliot-Curie czy laureat literackiej nagrody Nobla Michaił Szołochow.

Pierwszy dzień jesieni (tj. 23.09) przywitał pięknym słońcem, które okrasiło spotkanie KFC Gwardia Wrocław. Na IV piętrze Monopolu w tzw. Taras Bar 13 w roli prelegentów wystąpili z ramienia klubu: Łukasz Tobys (prezes), Kajetan Maćkowiak (współwłaściciel), Krzysztof Janczak (trener), Arkadiusz Olczyk (kapitan). Przedstawicieli sponsorów reprezentowali: ze strony KFC Ewa Jarczewska (jako prelegent) i Izabela Winsztal oraz Militaria.pl – w osobach Piotra Zadumińskiego (prelegent) i Tomasza Szulca.

Wchodzimy w nowy etap z czystą kartą, ale również z wielkimi tradycjami i historią wrocławskiej Gwardii. Chcemy przywrócić we Wrocławiu najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce i należne temu klubowi miejsce na siatkarskiej mapie Polski – powiedział Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel KFC Gwardia Wrocław.

Poza rozmową z prelegentami i możliwością zadawania pytań, odbyła się prezentacja siatkarzy oraz sztabu szkoleniowego, aby krótko przedstawić tych, którzy będą dla Wrocławia – walczyć o ligowe punkty w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn. Dodatkowo pamiętając, że po dwóch wyjazdowych spotkaniach, wrocławscy kibice wreszcie będą mieli okazję zobaczyć siatkarzy KFC Gwardia w Orbicie – w roli gospodarza ligowego meczu.

Po części oficjalnej, podzielonej na wątki organizacyjne oraz sportowe, dziennikarze mieli możliwość rozmów z każdym z siatkarzy, trenerów, przedstawicieli sponsorów czy zarządu. KFC Gwardia Wrocław. Wręczono również nagrodę, piłkę z autografami całego zespołu dla najciekawszego pytania zadanego przez dziennikarza. A ciekawych wątków nie brakowało, dzięki czemu każdy z obecnych dziennikarzy mógł odpowiednio dobrze wykorzystać czas spędzony podczas i po konferencji.

Jak podkreślała większość przedstawicieli mediów, kolejne pytania do zadania będą już po meczu w Orbicie w najbliższą środę, już po meczu z AZS AGH Kraków.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!