AKTUALNOŚCI

Gwardia odbija piłeczkę! Powstaje sekcja tenisa

Gwardia Wrocław udowadnia, że chce być klubem wielosekcyjnym. Po profesjonalizacji struktur siatkarskich, stworzeniu drużyny siatkówki plażowej, teraz czas na tenisa ziemnego. To dyscyplina, która we Wrocławiu obecna jest od pokoleń. Gwardia ma zamiar wychować kolejne tenisowe talenty!

Jak zaznaczają właściciele klubu, to kolejny krok w jego rozwoju. – Gwardia chce nawiązywać do historii, rozwijać kolejne dyscypliny, które wspólnie możemy profesjonalizować. Tenis to bardzo popularny i piękny sport. Zdecydowanie brakuje nam lokalnego zawodowego klubu, który za jakiś czas będzie liczył się na tenisowej mapie Polski. Oczywiście ze szkoleniem dzieci, wsparciem medycznym, czy marketingowym. Wrocław wychował wiele tenisowych talentów , teraz czas na kolejne – mówi Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel Chemeko-System Gwardii Wrocław. 

Radości nie ukrywa także prezes zarządu Łukasz Tobys. – Wypracowaliśmy sobie sprawdzony już model marketingowo-biznesowy, zbudowaliśmy grupę pasjonatów, z którymi jesteśmy gotowi robić kolejne kroki w świecie sportowym. Będziemy chcieli powielić model budowania siatkarskiej Gwardii. Pierwsza drużyna tenisowa, występująca w forBET 1liga. ma stworzyć mocne fundamenty pod szkolenie dzieci i młodzieży. Rozbudowujemy również naszą ofertę marketingowa dla obecnych i przyszłych partnerów, mocno powiększając zakres działań promocyjnych, trafiając tym samym do innego profilu kibica. 

Jakie będą cele nowej sekcji? Tę kwestię przybliża Kinga Szynklarz, prezes tenisowej Gwardii. – Cała sekcja tenisa powstaje przy nowym projekcie Polskiego Związku Tenisowego, jakim jest Superliga, czyli liga zawodowa tenisa w Polsce. Stworzyliśmy drużynę, która będzie jedną z trzech drużyn na Dolnym Śląsku, która będzie reprezentować nasz region w rozgrywkach ligowych. Drużyna Gwardii Wrocław zakwalifikowała się do 1. Ligi. i zależy nam na tym, by pokazać potencjał naszych zawodników – jest on ogromny – mówi Kinga Szynklarz.

Kiedy startują rozgrywki? – Mamy 9 zawodników i zawodniczek. To drużyna mieszana. Startujemy 29 maja pierwszym meczem. Dziś o 14:00 dowiemy się gdzie zagramy pierwszy mecz. Chcemy awansować do Superligi, budować drużynę i rozwijać się – tłumaczy prezes sekcji tenisowej.

Skład drużyny oraz nowe logo zostanie zaprezentowane w najbliższych dniach. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!