Gwardia Wrocław Academy

o nas gwr

Gwardia Wrocław Academy to połączenie tradycji z nowym spojrzeniem na szkolenie młodzieży.

Kadra trenerska, która jest mieszanką rutyny z młodością, daje zupełnie inne, świeże spojrzenie na pracę z grupami młodzieżowymi. Jesteśmy odpowiedzią na zapotrzebowanie wrocławskiej i dolnośląskiej młodzieży siatkarskiej, chcącej walczyć o najważniejsze laury w Polsce. Poprzez popularyzację od najmłodszych lat (grupy rekreacyjne), coraz większą profesjonalizację (grupy młodzieżowe, niżej wymienione), tworząc piramidę szkoleniową, mającą perspektywę walki o najwyższe lokaty. 

Od wielu lat w turniejach ogólnopolskich, do których młodzi Gwardziści bez problemów docierali, w decydującej walce mierzyli się z młodzieżowymi tuzami. Mowa przede wszystkim o wsparciu ze strony klubów walczących w siatkarskiej ekstraklasie, m.in. Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, czy Trefl Gdańsk. Rywalizując z nimi, jak równy z równym. 

Warto podkreślić, że przez ostatnie lata Gwardia nieprzerwanie osiągała sukcesy w rywalizacji młodzieżowej, regularnie punktując w klasyfikacjach siatkarskich Ministerstwa Sportu. W 2017 i 2018 roku młodzi Gwardziści zdobyli komplet złotych medali w rozgrywkach młodzieżowych na Dolnym Śląsku. Drużyna młodzików dotarła do turnieju finałowego MP, gdzie zajęła 4 miejsce (2017 i 2018). Wynik powtórzyli juniorzy, docierając po 6 latach przerwy do finałów. W 2019 roku przełamano za to złą passę miejsc tuż za podium, wdrapując się po brązowy medal w finałach MP kadetów.

o nas gwr

Siatkarska Gwardia w swojej wieloletniej działalności zdobyła łącznie 14 medali Mistrzostw Polski, jest także zdobywcą i wielokrotnym medalistą Pucharu Polski. W swoim dorobku posiada również brązowy medal europejskiej Ligi Mistrzów. Wizytówką klubu od zawsze było doskonałe szkolenie młodzieży. Klub wychował wielu zdolnych siatkarzy, którzy reprezentowali i wciąż reprezentują miasto Wrocław na arenach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Chociażby za sprawą faktu gry w czołowych klubach PlusLigi oraz reprezentacji kraju. Swoje pierwsze poważne, siatkarskie kroki w Gwardii stawiali m.in. Maciej Muzaj, Jakub Jarosz, Marcel Gromadowski, Adrian Mihułka, Krzysztof Rejno, Tomasz Kowalski, Bartosz Kaczmarek. Nasze miasto i klub Gwardia we wcześniejszych latach promowali chociażby reprezentanci Polski tacy jak: Stanisław Gościniak, Maciej Jarosz, Ireneusz Kłos, Marek Ciaszkiewicz, Lech Łasko czy Sławomir Skup. 

Obecnie GWR Academy liczy 90 chłopców. Trenują oni w dwóch Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, tj. Szkole Podstawowej nr 97 (tzw. mini-siatkówka oraz młodzicy) oraz Liceum Ogólnokształcącym SMS Junior (kadeci oraz juniorzy). Wszystkie grupy GWR rozgrywają mecze w Dolnośląskiej Lidze Siatkówki, regularnie zajmując miejsca na podium. 

Trenerami grup młodzieżowych GWR w sezonie 2019/20 byli: Tomasz Barański (koordynator), Marcin Sobusiak, Tomasz Surtel oraz Robert Wachuła. W przygotowaniach czynny udział brał również – od strony motorycznej – Krystian Adamczyk. 

Aktualności: gwr academy