JuniorzyNajbardziej doświadczona grupa młodzieżowa. Często turnieje MP juniorów są już oczywistym wyborem dla klubów seniorskich, sięgających po zdolnych siatkarzy. Bycie juniorem to również okazja do zbierania doświadczenia w III lidze seniorów.

Juniorzy prowadzeni przez trenera Tomasza Barańskiego (koordynator GWR Academy) w sezonie 2020/21 zdobyli złote medale w Lidze Juniorów Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. W drużynie występują siatkarze pierwszoligowej eWinner Gwardii Wrocław: Oskar Pieknik, Tytus Nowik, Krzysztof Kołtowski. Dodatkowo wzmocnieni przez Kamila Szymenderę, ucznia SMS Spała. W przypadku Szymendery i Nowika mowa o reprezentantach Polski kadr młodzieżowych. Gwardziści mogą również liczyć na człowieka związanego bardziej ze szkoleniem siatkarzy plażowych, również uczniem SMS Spała. Mowa o Jacku Rejno, który również jest rocznikowo juniorem i wspomaga swój macierzysty klub.

Kapitanem drużyny juniorów jest Andrzej Kwapiński. Podobnie jest w przypadku trzecioligowej drużyny, która w rozgrywkach PikoSport Dolnośląska III Liga, zajęli w sezonie 2020/21 czwarte miejsce.

Juniorzy to przedział wiekowy: 17-19  

Aktualności: juniorzy