AKTUALNOŚCI

Gwardia Wrocław stawia na rozwój młodzieży! Rozpoczęcie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 25 we Wrocławiu!

Pobudzanie do aktywności fizycznej, upowszechnianie siatkówki nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale również poza nimi – Gwardia Wrocław przy współpracy ze szkołami partnerskimi tworzy stabilne zaplecze profesjonalnej drużyny siatkarskiej. 

Zunifikowany system szkolenia sportowego, skrupulatnie wdrażany do strategii klubu to wielki krok do sukcesu każdej drużyny sportowej, która myśli o grze w najwyższych klasach rozgrywkowych. 

Gwardia – siatkarska drużyna z Wrocławia buduje sekcje od najmłodszych kategorii wiekowych i zawarła partnerstwo ze Szkołą Podstawową nr 25 we Wrocławiu. Dzięki temu może tworzyć przyszły potencjał swojego zespołu, a uczniowie zyskują dostęp do zajęć oraz treningów pod okiem profesjonalnych i wykwalifikowanych trenerów siatkówki.

Po pierwsze trzeba powiedzieć o bardzo dobrej współpracy pomiędzy zespołem Gwardii Wrocław, a Szkołą Podstawową nr 25 we Wrocławiu, która funkcjonuje pod okiem Pani dyrektor Jolanty Dołęgowskiej. Dzięki tej współpracy możemy myśleć o realizacji założonych celów, które chcemy wprowadzać już od najmłodszych roczników. To wszystko sprowadza się do pełnej profesjonalizacji klubu, a także aktywizacji młodych ludzi do uprawiania sportu. Ponadto w szkołach, w których jesteśmy obecni wdrażamy system treningowy oparty o wiedzę ludzi z doświadczeniem trenerskim w grupach młodzieżowych – mówi dyrektor sportowy Gwardii Wrocław Paweł Siezieniewski.

Szkoła Podstawowa nr 25 we Wrocławiu oprócz standardowego trybu nauczania oferuje również możliwość edukacji w klasach sportowych. Potencjał uczniów, którzy wykazują chęć, a także tych, którzy prezentują wyróżniające zdolności sportowe jest w pełni wykorzystywany przez zespół z Wrocławia. Zarówno trenerzy, nauczyciele zajmujący się przygotowaniem motorycznym jak i kadra zarządzająca klubem organizują nabory do sekcji siatkarskich pod szyldem klubu sportowego „Gwardia Wrocław”. Następnie poprzez aktywizację dzieci i młodzieży ukierunkowaną na siatkówkę wskazują profesjonalną drogę rozwoju sportowego już od dziecięcych lat, aby mogli zaprezentować swoje efekty treningów podczas występów w rozgrywkach młodzieżowych w kategorii wiekowej młodzik, następnie kadet oraz junior.

Chcemy budować silną pozycję klubu, ale to nie będzie mogło się stać bez skrupulatnie prowadzonej strategii kształcenia młodych adeptów siatkówki. Cały proces treningowy do osiągnięcia profesjonalnego pułapu jest bardzo złożony, dlatego też na prowadzonych zajęciach skupiamy się na każdym elemencie gry: od nauczania techniki, później jej doskonalenia poprzez zasady gry fair play, aż do taktyki. Reprezentacja naszego kraju w siatkówce zdobywa największe osiągnięcia, dlatego też aby utrzymać poziom wyniku sportowego musimy skupiać się na szkoleniach tych najmłodszych uczestników sportu i konsekwentnie dążyć do zamierzonych celów – dodaje dyrektor sportowy Gwardii. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!