AKTUALNOŚCI

Gwardia Wrocław stawia na rozwój młodzieży we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 109 we Wrocławiu!

Aktywizacja młodzieży, możliwość rozwoju kariery siatkarskiej oraz silna współpraca ze szkołami partnerskimi. Gwardia Wrocław skrupulatnie realizuje swój długoterminowy plan rozwoju. Współpraca z najmłodszymi jest jego niezwykle istotnym elementem. 

Przeprowadzanie programu szkolenia sportowego to nieodłączny element prawidłowego funkcjonowania każdego klubu sportowego. Aby myśleć o grze w najwyższych klasach rozgrywkowych trzeba tworzyć system szkolenia swoich zawodników już od najmłodszych lat. 

Tak jest również w przypadku Gwardii Wrocław, która zawierając partnerstwo ze Szkołą Podstawową nr 109 im. Edwarda Dembowskiego może realizować założone cele już od najmłodszych kategorii wiekowych, a uczniowie mają łatwy dostęp do zajęć oraz treningu pod okiem profesjonalnych i wykwalifikowanych trenerów siatkówki.

Dzięki współpracy Gwardii Wrocław z placówkami oświatowymi możemy już od najniższej kategorii wiekowej tworzyć zespół, który będzie przyszłością naszego klubu. Ogromnie cieszy nas fakt, iż Szkoła Podstawowa nr 109 im. Edwarda Dembowskiego we Wrocławiu, której dyrektorem jest Pani Dorota Wójcik-Hetman, skutecznie nam to umożliwia. Jest to wielki krok do pełnej profesjonalizacji wrocławskiej siatkówki – przyznaje dyrektor sportowy Gwardii Wrocław Paweł Siezieniewski. – W szkołach w których jesteśmy obecni jako Gwardia Wrocław aktywizujemy młodych adeptów sportu, a także doskonalimy ich umiejętności w sporcie, w którym reprezentacja naszego kraju zdobywa największe osiągnięcia. Abyśmy w dalszym ciągu mogli osiągać takie wyniki potrzebny jest dobry system szkolenia w całym kraju już od najmłodszych lat. Musimy patrzeć długofalowo – dodaje.

W bogatej ofercie, wyżej wymienionej szkoły, można znaleźć klasy sportowe, których potencjał jest w pełni wykorzystywany przez siatkarski klub z Wrocławia. Gwardia poprzez przeprowadzone nabory w klasach sportowych, ale i nie tylko, jednoznacznie wskazuje profesjonalną drogę rozwoju sportowego. Uczniowie biorąc udział w naborze do siatkarskiego klubu dołączają do zespołu, który ukierunkowuje ścieżkę rozwoju umiejętności siatkarskich pod szyldem klubu „Gwardia Wrocław”. Ci najbardziej zaangażowani będą mogli zaprezentować efekty treningowe w rozgrywkach młodzieżowych.

Doskonalenie sprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży odbywa się w ścisłym związku z rozwojem fizycznym i psychicznym. Dlatego bardzo ważnym jest, aby móc zaszczepić w tych młodych osobach miłość do sportu – do aktywnego trybu życia. Natomiast sam trening sportowy to wieloletni i bardzo złożony proces pedagogiczny, podczas którego zawodnik najpierw opanowuje pewne umiejętności, a następnie doskonali technikę w swojej dyscyplinie. Dlatego, aby móc osiągać najwyższe cele w rozgrywkach sportowych trzeba podejść do tematu bardzo profesjonalnie zaczynając już od najmłodszych roczników. – kończy dyrektor sportowy Gwardii. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!