AKTUALNOŚCI

Gwardia Wrocław wzmacnia się organizacyjnie i finansowo. InżGeo nowym partnerem klubu

W drodze po wymarzony awans do PlusLigi Gwardia Wrocław stawia kolejne kroki mające na celu umocnić klub finansowo. Gwardziści ogłosili właśnie, że nowym partnerem została firma InżGeo. strony zapowiadają wieloletnią współpracę, której celem jest dalsze wzmacnianie wrocławskiej siatkówki.

Gwardziści w tym sezonie cały czas utrzymują się w czołówce tabeli Tauron 1. Ligi. Po serii niefortunnych porażek drużyna prowadzona przez Dawida Murka w ostatnią niedzielę przełamała niemoc i pewnie pokonała 3:0 Olimpię Sulęcin. Gwardia na ten moment zajmuje szóstą lokatę ze stratą 5 punktów do lidera i cały czas znajduje się w strefie gwarantującej udział w fazie play-off.

Niedzielne zwycięstwo to niejedyna dobra wieść dobiegająca z klubu.Do grona jego partnerów dołącza wrocławska firmaInżGeo zajmująca się badaniami i pracami geotechnicznymi. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w działaniach z zakresu geotechniki, geologii inżynierskiej, hydrogeologii, ochrony środowiska, badań materiałów budowlanych i geologii złożowej. Paweł Kopeć, prezes zarządu InżGeo wskazuje, co zadecydowało o podjęciu współpracy.

– Pochodzimy z Wrocławia, więc kiedy w naszych głowach pojawił się temat wsparcia sportu, od razu wiedzieliśmy, że to musi być organizacja stąd. Gwardia to świetny projekt, który wciąż się rozwija. Klub celuje w awans do PlusLigi i jeśli możemy dołożyć do tego swoją cegiełkę, to jak najbardziej chcemy to zrobić. Liczymy, że nasza współpraca przyniesie efekty jak najszybciej (a więc przyczyni się do powrotu do siatkarskiej elity), jednak patrzymy na ten projekt długofalowo i mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu Gwardia dalej będzie rosła – mówi Kopeć.

Nawiązanie nowej relacji biznesowej skomentował także prezes klubu, Łukasz Tobys.– To dla nas bardzo ważny dzień! Cieszymy się, że InżGeo zaufało naszej wizji i pomysłowi na Gwardię. Ciężko pracujemy, by siatkówka we Wrocławiu stała na coraz wyższym poziomie. Niewątpliwie ta współpraca pozwoli jeszcze bardziej poszerzać zakres działań – zarówno na polu sportowym, jak i organizacyjnym. Przed nami wciąż ogrom pracy w budowaniu klubu i kształceniu młodzieży, ale ze wsparciem i zaufaniem takich osób jak prezes Kopeć mamy pewność, że idziemy w dobrym kierunku. Po PlusLigę! – wskazuje Tobys.

Przypomnijmy, że poza drużyną seniorską, Gwardia prowadzi prężnie działającą akademię, w której trenuje obecnie około 150 juniorów. Klub współpracuje także z drugoligową Gwardią Wilczyce, która gwarantuje młodym graczom płynne przejście z poziomu młodzieżowego do seniorskiego sportu.


podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!