AKTUALNOŚCI

Gwardziści czołowymi postaciami polskiej kadry U-18!

Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Taki jest bilans reprezentacji Polski U-18, która w poniedziałek i wtorek rozegrała dwa mecze sparingowe w Krakowie. Rywalem był w obu przypadkach pierwszoligowiec, AZS AGH.

Warto przypomnieć, że kadra trenera Michała Bąkiewicza kontynuuje przygotowania do mistrzostw Europy U-18, które mają odbyć się od 4 do 13 września we Włoszech. Młody zespół w Krakowie zaprezentował się z bardzo dobrej strony, pozwalając drużynie z TAURON 1. Ligi Mężczyzn na urwanie zaledwie jednego seta w ciągu dwóch dni. W poniedziałek kadra Polski U-18 rozprawiła się z przeciwnikiem w stosunku 4:0 (22, 20, 22, 20). Dzień później zespół z Krakowa był w stanie urwać jednego seta, przegrywając ostatecznie 1:3 (21, -23, -16, -19).

Co ciekawe, w obu meczach pierwsze skrzypce pod względem punktowym grał duet z Gwardia Wrocław Academy. Pierwszego dnia Kamil Szymendera był w trójce najlepiej punktujących (11). Dobrą zmianę dał też Tytus Nowik, który dorzucił 6 oczek. We wtorek za to Gwardziści nie mieli już sobie równych. Szymendera wykręcił najwięcej (13), a Nowik zaliczył drugi najlepszy rezultat (11), zaczynając jako rezerwowy. Po stronie krakowskiej w poniedziałek najlepiej punktował Jakub Macyra (14), a dzień później duet: Mateusz Jóźwik i Michał Moniak – po 12.

Od 15 sierpnia kadrowicze wracają do pracy. Tym razem obierają kurs na Zakopane, gdzie będą poza treningami, będą mieli okazję zmierzyć się w grach sparingowych z kadrowiczami z Czech.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!