AKTUALNOŚCI

Gwardziści pracują z trenerem mentalnym

Od rozpoczęcia sezonu 2022/2023 Gwardziści mają możliwość współpracy z trenerem mentalnym, którym jest Radosław Ogrodowiak, a wszystko po to by jak najlepiej przygotowywać się do kolejnych meczów TAURON 1.Ligi.

Dziś na końcowy rezultat osiągany przez sportowców wpływa wiele czynników, wśród których możemy wyróżnić przygotowanie motoryczne, techniczne czy właśnie przygotowanie mentalne. O tym jak ważna jest głowa w sporcie doskonale wiedzą czołowi polscy sportowcy jak Iga Świątek czy Robert Lewandowski, a obecność psychologa sportowego czy trenera mentalnego w czołowych klubach czy reprezentacjach narodowych już nikogo nie dziwi. W sezonie 2022/2023 również Gwardziści mają możliwość współpracy z trenerem mentalnym – Radosławem Ogrodowiakiem, który swoje doświadczenie zbierał w Akademii Trenerów Mentalnych, a później współpracując z zespołami biznesowymi czy w przeszłości także z Gwardią Wrocław.

Dziś nasi zawodnicy mają za sobą serię grupowych spotkań, a także mają możliwość współpracy z trenerem mentalnym indywidualnie. „Trening – pierwsze skojarzenia – mięśnie, siła, ćwiczenia, sprawność, kondycja. Jak najbardziej słuszne. Mentalny? Wszystko co wyżej, ale nie dla ciała, tylko dla głowy!  Indywidualnie jest to praca nad takimi aspektami jak: zwiększenie pewności siebie, koncentracja, motywacja. Zespołowo natomiast możemy wspólnie popracować nad komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, zaufaniem, zasadami, rywalizacją czy grą w stresie” – mówi Radosław Ogrodowiak.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!