AKTUALNOŚCI

Gwardziści zmierzą się z Olimpią Sulęcin

Przed Gwardzistami drugi mecz TAURON 1.Ligi w sezonie 2022/2023, a naszym rywalem będzie Olimpia Sulęcin. W całej historii rywalizacji między tymi zespołami rozegrane zostało sześć meczów i sześć razy zwycięsko z boiska schodzili zawodnicy Gwardii Wrocław.

Nasz zespół ma za sobą niezwykle udaną inaugurację sezonu, gdzie pokonując Mickiewicz Kluczbork dopisaliśmy do tabeli komplet punktów. Dodatkowo z dobrej strony pokazał się Paweł Gryc, który skończył osiemnaście z dwudziestu ośmiu ataków czy Bartłomiej Zawalski, który skuteczność ataku utrzymywał na poziomie 67%.

Natomiast dla zawodników z Sulęcina mecz z naszym zespołem będzie inauguracją nowego sezonu, ponieważ spotkanie pierwszej kolejki, gdzie mieli mierzyć się z PSG KPS Siedlce zostało przełożone. Olimpia Sulęcin niejednokrotnie stawiała nam trudne warunki, a trzykrotnie nasze mecze kończyły się dopiero po tie-breaku. „Uważam, że Olimpia Sulęcin to nie jest łatwy rywal, szczególnie kiedy gra na  swoim terenie. To naprawdę waleczna drużyna i nie można jej lekceważyć, na pewno podejdziemy do tego meczu, zresztą tak jak do każdego innego, w stu procentach skoncentrowani. Fajnie, że udało się wygrać ten pierwszy mecz sezonu, bo to napędza drużynę do kolejnych zmagań i wygrywania meczów, a także buduje zespół i jego jakość” – mówi Jan Fornal.

Mecz z Olimpią Sulęcin rozpocznie się o 17:00, a relację punkt po punkcie będzie można śledzić na stronie TAURON 1.Ligi.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!