AKTUALNOŚCI

#GWRteam – Gromadowski i Wnuk siłą ataku Gwardii Wrocław!

Dwóch atakujących Gwardii Wrocław na sezon 2019/20, czyli mieszanka doświadczenia z młodością. Kacper Wnuk, MVP tegorocznego turnieju MP juniorów oraz Marcel Gromadowski – mistrz Europy z 2009 roku – który po ponad 15 latach wraca do Gwardii.

Takiego duetu atakujących może Wrocławiowi pozazdrościć cała liga. Gromadowski to postać, której kibicowi siatkówki w Polsce nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wychowanek Gwardii, dla którego Wrocław był miejscem, z którego wypłynął na szerokie wody. Gromadowski grał we Włoszech (Copra Piacenza, Volley Bologna), Francji (Paris Volley), Grecji (Iraklis Saloniki). W Polsce ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Cuprum Lubin, Łuczniczka Bydgoszcz. Teraz wraca do Gwardii, po ponad 15 latach przerwy.

Gromadowski ma na swoim koncie sukcesy klubowe, na najwyższym, krajowym szczeblu. Od srebra Ligi Mistrzów, poprzez brąz MP czy zdobycie Pucharu Polski z PGE Skrą Bełchatów (we Wrocławiu w 2016 roku). Do tego poza złotem z 2009 roku z seniorską reprezentacją, również srebro ME (kadet) i złoto MŚ (junior) w grupach młodzieżowych.

Marcel Gromadowski – wielki powrót do Gwardii mistrza Europy z 2009 roku

Wrocław i Gwardia były dla mnie w obecnej sytuacji najlepszą z opcji. Nie patrzę na to, że jesteśmy na zapleczu PlusLigi, bo myślę, że zakładany cel, to powrót wrocławskiej siatkówki na ten poziom. Cieszę się z możliwości grania w swoim rodzinnym mieście i myślę, że dla wrocławskich kibiców będziemy mieli sporo do zaoferowania – mówi Gromadowski.

Po stronie młodości stoi za to Kacper Wnuk. Pochodzi ze Szczecina, jego ojcem Radosław Wnuk (reprezentant Polski, grał m.in. w PGE Skrze za „złotych” czasów). W poprzednim sezonie razem z Treflem Lębork (rezerwy PlusLigi z Gdańska) walczył nie tylko w rozgrywkach młodzieżowych, ale i o awans do I ligi (byli w turnieju finałowym).

Kacper Wnuk – młody siatkarz z ogromnym potencjałem

Wybrałem GWR, ponieważ bardzo spodobał mi się projekt, którego celem jest awans do PlusLigi i uważam, ze jest to świetne miejsce do rozwoju. Dodatkowo uważam, ze Wrocław jest pięknym miastem i na pewno będzie mi się tutaj bardzo dobrze mieszkało – mówi Wnuk.

Dziewiętnastolatek ma swoje ambicje i z pewnością imponuje parametrami. Mając 200 cm wzrostu i zasięg w ataku na poziomie 355 cm, można się spodziewać, że rywalizacja pomiędzy nim a Gromadowskim, zapowiada się bardzo interesująco. Z korzyścią dla drużyny oraz wrocławskich kibiców wspierających siatkówkę.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!