AKTUALNOŚCI

Hit kolejki w Orbicie zagramy razem z WOŚP

Po dwóch zwycięstwach nadszedł czas na mecz, na który wszyscy czekaliśmy od października – do Hali Orbita przyjedzie MKS Będzin, który w pierwszej rundzie na swoim terenie dał nam solidną lekcję siatkówki. Rywal jeden z najmocniejszych w lidze, ale Gwardziści apetyt na zwycięstwo mają ogromny.

Do czwartkowego meczu podejdziemy po dwóch wygranych meczach, w których zaczęliśmy odbudowywać dobrą dyspozycję z początku sezonu. W ostatniej kolejce pokonaliśmy młodych siatkarzy ze Spały, a po raz kolejny nagroda MVP powędrowała do Jana Fornala. Nasz przyjmujący atakował z 62% skutecznością, kończąc dwadzieścia cztery z trzydziestu dziewięciu ataków. Gwardziści nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek i już rozpoczęli przygotowania do meczu z MKS-em. “Przed nami bardzo ważny mecz z Będzinem, na pewno musimy trenować jeszcze mocniej, bo na razie dalej mamy przestoje w sytuacjach meczowych. To jest trudne w starciach z tymi najlepszymi drużynami. Teraz przed nami seria mocnych zespołów, które pokażą nam, w jakim miejscu jesteśmy. Trzeba do tego podejść z chłodną głową i optymistycznym nastawieniem” – mówi Jan Fornal. 

Podopieczni Wojciecha Serafina do meczu z Gwardią podejdą w dobrych nastrojach po zwycięstwie nad drużyną z Siedlec. Zajmując trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem trzydziestu ośmiu punktów, będą faworytami tego pojedynku, również ze względu na wynik meczu między naszymi zespołami w pierwszej rundzie. Teraz przychodzi czas na rewanż, a we własnej hali będziemy chcieli postawić MKS-owi najtrudniejsze możliwe warunki. 

Mecz będzie też okazją do wspólnego wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w hali kibice będą mogli spotkać kwestujących z puszką wolontariuszy. To nie jedyna opcja na wsparcie fundacji razem z Gwardzistami – klub zdecydował się na wystawienie kilku fantów na licytacje na rzecz Orkiestry. Kibice mogą wylicytować między innymi wyjątkową koszulkę Tytusa Nowika, Złoty Bilet na wszystkie mecze domowe w roku 2023. Wspólnie zagrajmy dla małych i dużych pacjentów polskich szpitali! 

Pierwszy gwizdek meczu już w czwartek 26 stycznia o 19:00, a bilety na trybuny “Orbity” czekają na Was w systemie eventim.pl.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!