AKTUALNOŚCI

Jedziemy do Bydgoszczy! Godlewski: “Chcemy sprawdzić na jakim etapie jesteśmy”

Za naszym zespołem trzy tygodnie ciężkiej pracy, a w końcu przyszedł czas na pierwszy sprawdzian – w ramach Enea Volleyball Bydgoszcz Cup już 25 sierpnia Gwardziści zmierzą się z Mickiewiczem Kluczbork.

Okres przygotowawczy podopieczni Dawida Murka rozpoczęli 1 sierpnia, dokładnie na sześć tygodni przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 TAURON 1.Ligi. “W tym czasie na pewno dużą uwagę przykładamy do ciężkiej pracy na siłowni, a także do powiedzmy docierania się na hali, wykonujemy wspólnie bardzo dużo powtórzeń w ćwiczeniach, przez co moim zdaniem najszybciej zgramy się z rozgrywającymi jak i resztą drużyny” – mówi Michał Godlewski. Na półmetku przygotowań Gwardziści rozpoczynają okres sparingowy od wyjazdu na turniej do Bydgoszczy, gdzie w stawce obok Gwardzistów oraz gospodarzy turnieju – BKS Visła Proline Bydgoszcz, znalazł się zespół z Kluczborka i niemiecki Netzhoppers KW. W pierwszym meczu półfinałowym Chemeko-System Gwardia Wrocław zmierzy się z Mickiewiczem Kluczbork, jednak podczas tego turnieju wynik jest sprawą drugorzędną. “Osobiście wydaje mi się że Trener Murek jak i sztab celują aby nasza szczytowa forma przyszła wraz ze startująca ligą, jednak na pewno chcemy sprawdzić na jakim etapie jesteśmy teraz jako drużyna, na których elementach po pierwszych sparingach powinniśmy skupić się najbardziej na przyszłych treningach” – dodaje Michał Godlewski. 

Dla naszych zawodników będzie to także pierwsza okazja do gry przed kibicami, choć na debiut przed wrocławską publicznością muszą jeszcze poczekać. “Brakuje mi już tego uczucia i chciałbym bardzo zobaczyć zadowolonych kibiców Gwardii na trybunach jak i nas samych po wygranym meczu” – mówi Michał Godlewski, który ma za sobą także pierwsze tygodnie spędzone we Wrocławiu: “Miasto jest naprawdę super, wszystko jest blisko i w zasięgu ręki dla każdego, sztab o nas dba i jest do naszej dyspozycji w każdej chwili, ale jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to zdecydowanie jest to czasami męczący ruch na ulicach w godzinach szczytu. Poza tym jak dotąd jest naprawdę przyjemnie”.

Program Enea Volleyball Bydgoszcz Cup 2022

25 sierpnia (czwartek)

godz. 17.00 Chemeko-System Gwardia Wrocław – Mickiewicz Kluczbork

godz. 20.00 BKS Visła Proline Bydgoszcz – Netzhoppers KW

26 sierpnia (piątek)

godz. 13.00 mecz o 3. miejsce

godz. 15.30 mecz o 1. miejsce

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!