AKTUALNOŚCI

Kadeci wchodzą do finałów!

Duży sukces zanotował zespół kadetów, który w przedostatni weekend września, grał w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski. Poznań okazał się szczęśliwy, a wrocławianie wywalczyli awans. Najlepsza ósemka w Polsce spotka się za 1,5 tygodnia, finały startują 30 września.

Drużyna prowadzona przez trenerów Tomasza Barańskiego i Marcina Sobusiaka, z nadziejami jechał do stolicy Wielkopolski. Gwardziści wzmocnieni dwoma reprezentantami Polski, brązowymi medalistami ME U-18, Kamilem Szymenderą i Tytusem Nowikiem (również w seniorskiej GWR), nastawiali się na wyrównaną walkę. Tak faktycznie było, bo dwa pierwsze mecze, wrocławski zespół zakończył na tie-breakach. Pierwszy pozytywny, 3:2 z gospodarzem z Poznania, drugi, przegrany 2:3 z rzeszowskim AKS. Jak się miało później okazać, ostatecznym zwycięzcą całego turnieju.

Spodobało mi się takie rozwiązanie, w którym niedziela jest dla nas. Będę się tego dalej trzymał razem z zespołem! A tak na poważnie, jestem zbudowany postawą drużyny. Jechałem z niepokojem do Poznania, nasze przygotowania były trochę rozbite, biorąc pod uwagę ostateczny, wyjściowy skład na turnieju. Zabrakło Oskara Pieknika, Kacpra Zalewskiego, dwójka reprezentantów dopiero co wróciła z ME, zatem też sporo nie potrenowaliśmy. To było widać w meczu z Poznaniem, ale z seta na set, rozkręcaliśmy się w poznańskim turnieju – komentuje trener i koordynator Gwardia Wrocław Academy, Tomasz Barański.

Decydujący o awansie okazał się niedzielny mecz z warszawskim Metrem. Wrocławski zespół w meczu o wszystko, spisał się wzorowo. Zwycięstwo, w którym Gwardziści nie pozwolili wyjść w żadnym z setów z bariery 20 punktów, budzi spory szacunek. Taki rezultat dawał nawet nadzieję, na wygranie całego turnieju. Ostatecznie rywal z Rzeszowa ograł gospodarzy 3:1, wyprzedzając Gwardzistów.

Duży szacunek dla całej drużyny za ten turniej. Chylę też dodatkowo czoła przed naszymi kadrowiczami, wrócili z trudnego turnieju, widać było, że są zmęczeni. Zamiast wolnego, pojechali na półfinały i tam dostali dodatkowo, dwie tie-breaki. Zastanawiałem się, jak Tytus i Kamil zagrają w meczu z Warszawą, czy starczy sił. Okazało się, że stanęli na wysokości zadania, podobnie jak cały zespół. Turniej finałowy zapowiada się bardzo interesująco. Na pewno nie będzie łatwo, ale jedziemy po marzenia, trzeba mierzyć wysoko. Jeśli nasz zespół potrafi się tylko pozytywnie nakręcić, możemy grać z każdym, jak równy z równym – komentuje Barański.

Skład drużyny, która wywalczyła awans do Turnieju Finałowego MP:
1. Andrzej Kwapiński – kapitan
2. Kamil Szymendera
3. Tytus Nowik
4. Oskar Sztachera
5. Kacper Zalewski
6. Nikodem Fulczyński
7. Jakub Bednarczuk
8. Filip Starościak
9. Grzegorz Góral
10. Paweł Dusza
11. Kamil Oko
12. Tymoteusz Bala
13. Marcel Chmielewski – libero
14. Igor Skotarczak – libero
Sztab szkoleniowy: Tomasz Barański (I trener), Marcin Sobusiak (II trener), Anna Bednarska (fizjoterapeutka – dodatkowo przynosząca szczęście!).

Poza Gwardzistami do finałach kadetów 2019/20 zagrają: AKS V LO Rzeszów; KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki; UMKS MOS Wola Warszawa; KS Wifama Łódź; UKS Szamotulanin Szamotuły; Jastrzębski Węgiel; Hemarpol Norwid Częstochowa.

Miejsce turnieju finałowego nie jest jeszcze znane.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!