AKTUALNOŚCI

Kadrowicz Jędrzej!

Bardzo dobre wieści z centrali Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wśród powołanych do kadry juniorów znalazł się siatkarz KS Gwardia, Jędrzej Kaźmierczak. Środkowy wrocławskiej drużyny otrzymał powołanie do szerokiego składu drużyny trenera Michała Bąkiewicza.

Kaźmierczak w sezonie 2017/18 zajął IV miejsce w turnieju finałowym MP juniorów. Już wtedy widać było, jaki potencjał drzemie w tym siatkarzu. Kaźmierczak, urodzony we wrześniu 2000 roku, ma za sobą solidny sezon, już w roli pierwszoligowca. Wiele spotkań na swoim koncie i szansa, jaką otrzymał od trenera Piotra Lebiody, dołączając do zespołu seniorów. Kaźmierczak miał okazję wiele wyciągnąć, zarówno od kolegów z drużyny, jak i rywali. Nie będąc siatkarzem odstającym od reszty, co więcej, zgarniając m.in. nagrodę MVP ligowego meczu.

Jędrzej Kaźmierczak po udanym sezonie w barwach GWR, latem nie może się objeść, wzlędem

– Przyznam, że jestem trochę zaskoczony tym powołaniem. Co prawda miałem jakieś sygnały, że znajduje się pod obserwacją, ale nie zaprzątałem sobie tym głowy, podchodziłem do tego spokojnie. Przede wszystkim trenując wraz z siatkarzami na pierwszoligowym poziomie, sporo się w tym sezonie nauczyłem. Szczególnie od kolegów z mojej pozycji, Arka Olczyka i Błażeja Szymeczko. Na myśl o kadrze, to dla mnie duże wyróżnienie, wyjątkowa sprawa – mówi Jędrzej Kaźmierczak.

Do 30 kwietnia trener Michał Bąkiewicz wyłoni ścisłą 19 siatkarzy, którzy spośród tzw. szerokiego składu reprezentacji, będą brać udział w zgrupowaniu w Zakopanem. Warto podkreślić, że imprezą docelową są mistrzostwa świata U-21 w Bahrajnie, zaplanowane na 18-27 lipca 2019.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!