AKTUALNOŚCI

Kadrowicze GWR Academy na zgrupowaniu w Strzegomiu

W Strzegomiu odbył się obóz przygotowawczy do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej ma odbyć się pod koniec października, a dla zebranej grupy 15 młodych siatkarzy (rocznik 2006), była to dobra okazja do przetarcia i zafunkcjonowania w gronie jednego zespołu.

Wśród powołanych przez trenerów – Tomasza Barańskiego (GWR Academy) oraz Kamila Jaza (Cuprum Lubin) – znalazło się pięciu zawodników naszej Akademii. Brygada GWR Academy wyglądała następująco: Marcin Pawlak, Bartosz Szumiło, Jakub Sielicki, Szymon Pietraszek, Łukasz Gałka oraz gościnnie Wiktor Rapacz (rocznik 2005). Obóz trwał od 1 do 12 lipca.

To był pracowity, udany okres. Nie było jednak łatwo od razu wejść na najwyższe obroty pracy w grupie, po trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią. Chłopcy trenowali dwa-trzy razy dziennie, zatem dawka była solidna. Pracowaliśmy zarówno na sali, choć niekoniecznie z piłkami, a głownie pod względem motorycznym. Do tego basen, stadion, wycieczki na Górę Krzyżową. Razem z trenerem Jazem mam już w głowach pewną koncepcję ułożenia składu z tej grupy. Nie jest jednak tak, że zamykamy się na kolejne, zdolne jednostki z terenu Dolnego Śląska. Drzwi do kadry są otwarte i cieszy to, że mamy w kim wybierać. Ci, którzy byli z nami w Strzegomiu, dostali wytyczne, jak pracować w swoich klubach, żeby później, kiedy ponownie się spotkamy, być gotowymi na kolejne wyzwania – ocenia Barański, na co dzień koordynator GWR Academy.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!