AKTUALNOŚCI

Kolejne wzmocnienie Gwardii Wrocław prosto z PlusLigi!

22-letni Bartłomiej Zawalski dołączył do Gwardii Wrocław. Środkowy do Wrocławia przyjeżdża z Cuprum Lubin, występującego w PlusLidze, do której awans jest głównym celem klubu ze stolicy Dolnego Śląska.

Bartłomiej urodził się w Szczekocinach. Barwy miedziowego klubu reprezentował od sezonu 2018/2019. Wcześniej dzierżył trykot Jastrzębskiego Węgla, a pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Norwidzie Częstochowa.

Moim marzeniem są występy w reprezentacji Polski i mam nadzieję, że gra w Gwardii Wrocław będzie kolejnym ważnym krokiem w mojej karierze, który przybliży mnie do osiągnięcia tego celu. Chcę grać jak najwięcej i walczyć o kolejne zwycięstwa mojej drużyny. W tym sezonie zrobię wszystko, aby udowodnić na co mnie stać. Wiemy o co wspólnie walczymy! – mówi nowy nabytek wrocławskiej Gwardii Bartłomiej Zawalski.

Młody, ambitny, ale już także doświadczony środkowy ma wzmocnić Gwardię Wrocław i pozwolić jej nie tylko na nawiązanie walki, ale zrealizowanie celu jakim jest awans do PlusLigi.

Na pewno cieszy nas fakt, że dołącza do nas zawodnik, który przez 3 ostatnie sezony grał w najwyższej klasie rozgrywkowej i liznął tego najwyższego poziomu. Ma ogromne predyspozycje i przychodzi do Gwardii by udowodnić swoją wartość. Bartek może na spokojnie myśleć o grze w reprezentacji i będzie mocno rywalizował o pierwszą szóstkę w naszym zespole, ale na tej pozycji nie zabraknie konkurencji – mówi Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel Gwardii Wrocław.

Bartłomiej Zawalski

Data urodzenia: 13.02.1999

Pozycja: środkowy

Kariera: 

2014 – 2017 – Exact Systems Norwid Częstochowa 

2017–2018 – Jastrzębski II Węgiel 

2018 – 2021 – Cuprum Lubin

Zasięg w ataku: 350 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!